Розпочав роботу мережевий кластер «Сталий розвиток закладу освіти: управляємо змінами»

18 трав. 2023
17 травня в рамках ініціативи «Стаємо сильнішими разом» розпочав роботу мережевий кластер «Сталий розвиток закладу освіти: управляємо змінами», учасниками якого стали керівники закладів освіти.

Для обговорення було запропоновано тему «Шкільний громадський бюджет: можливості для закладу освіти». «Громадський бюджет на дитячі мрії» - це партнерська ініціатива швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та громад-партнерів. Вона передбачає співфінансування проєктів, розроблених шкільними командами. Мета – реалізовувати корисні проєкти, які змінюватимуть життя класу, закладу освіти та громади.

Спікерами заходу виступили: Харламбова В.О., начальник відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради Одеського району Одеської області, Мергут С.І., начальник відділу освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області. Модерувала зустріч Воронова С.В., завідувач НМЛ управлінської діяльності та забезпечення якості освіти кафедри педагогіки та освітнього менеджменту.

Спікери наголошували на важливості об’єднання дітей, що постраждали від війни, у спільноти задля їхньої підтримки та допомоги. Саме у спільнотах формується готовність до взаємодії в команді, розвиваються міжособистісні стосунки. Також поділилися досвідом, що був напрацьований у Визирській та Кілійській громадах з питань впровадження шкільних громадських бюджетів через реалізацію шкільних проєктів; навели приклади проєктів-переможців.

Задля згуртування дитячої спільноти через розвиток відчуття єдності та цінності багатоманіття керівники закладів освіти опрацювали вправу «Наш герб».

Учасники відмітили актуальність теми мережевого кластеру, оскільки освітній простір має бути безпечним, розвивальним, цікавим, а дитячі мрії мають втілюватися у життя.