Громадське обговорення проєктів нормативно-правових актів

Громадське обговорення розроблених Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти проєктів нормативно-правових актів, що стосуються питань акредитації освітніх програм вищої освіти

Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення розроблені Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти проєкти нормативно-правових актів, що стосуються питань акредитації освітніх програм вищої освіти. Проєкти актів підготовлені на імплементацію Закону України від 02.05.2023 № 3062-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти», наближуючи систему зовнішнього забезпечення якості вищої освіти до Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG-2015). Зміни також спрямовані на виконання вимог до вступу України до Європейського Союзу.

Представлено проєкти таких актів:

  • проєкт Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти;
  • проєкт Положення про Апеляційну палату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
  • проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 р. № 565 «Про затвердження форми сертифіката про акредитацію освітньої програми і Порядку оформлення, переоформлення, видачі, зберігання та обліку таких сертифікатів».

22 серпня 2023 року на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти відбудеться презентація проєкту Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

Трансляція засідання відбуватиметься на ютуб-каналі Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти.

Зауваження та пропозиції до зазначених проєктів нормативно-правових актів приймають у довільній формі до 18 вересня 2023 року на електронну адресу: [email protected].