Центр практичної психології та соціальної роботи


 

 

 

 

Центр практичної психології та соціальної роботи

 

    Центр практичної психології та соціальної роботи  є структурним підрозділом кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти комунального закладу вищої освіти «Академія неперервної освіти Одеської обласної ради.

          

         Діяльність Центру спрямована на організацію та координацію навчально-методичної та наукової роботи як складової діяльності Академії з метою реалізації завдань психологічної служби системи освіти України в закладах освіти області.

          

         Метою діяльності Центру є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя усіх його учасників: вихованців, учнів, студентів, педагогічних і науково-педагогічних працівників.

 

         Головними завданнями є:

 • збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я учасників освітнього процесу;
 • сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної і соціально-педагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу;
 • сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психолого-педагогічними технологіями.     

 

        Центр практичної психології та соціальної роботи  забезпечує:

 • реалізацію індивідуального підходу до кожного учасника освітнього процесу з урахуванням індивідуальних психічних, фізичних та соціальних особливостей особистості;
 • надання навчально-методичної, інформаційної, консультативної підтримки працівникам психологічної служби закладів освіти Одеської області;
 • здійснення  та організацію  науково-дослідницької, експериментальної, практичної  діяльності за пріоритетними напрямами діяльності психологічної служби України; 
 • впровадження  досягнень  психологічної і соціально-педагогічної науки та кращого досвіду у практичну діяльність  педагогів, викладачів;
 • організацію  та забезпечення підвищення кваліфікації та розвиток професійної компетентності педагогічних та науково-педагогічних працівників системи освіти.

 

Адреса: пл. Михайлівська, 17, каб. 104

               пров. Нахімова, 8, каб. 18,19

e-mail: [email protected]

графік роботи: пн-пт з 9:00 до 18:00

методичний день: четвер

 

 

 

 

Солнцева Олена Анатоліївна

завідувач  Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи

 

Освіта: Донецький національний університет, кваліфікація практичного психолога, викладача психології, магістр психології, 2010р. Здобувач вищої освіти наукового ступеня доктора філософії в галузі освіти за спеціальністю  «Освітні, педагогічні науки» поза аспірантурою, з 2020 р. 

Досвід роботи:

КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» на посаді методиста науково-методичної лабораторії корекційної та інклюзивної освіти кафедри психології, соціальної роботи та  інклюзивної освіти з 2018 по 2020 р. 

Завідувач Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»  з 2020р.

Тренерка з кризового консультування та підвищення психосоціальної стійкості до стресу у дітей та дорослих  Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ, арт-терапевт, тренерка соціальної програми «Рівний рівному», тренерка та медіатор програми «Подорож до надії» міжнародної організації «Save the Children» USA, тренерка  Всеукраїнськаго проєкту «Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої освіти».

Брала участь у Всеукраїнському проєкті «Інклюзивний простір. Практичні кроки» за підтримкою МОН України у місті Дніпрі, Запоріжжі, Києві, Львові. Тренерка модуля «Особливості організації інклюзивного освітнього середовища: принципи універсального дизайну та його розумного пристосування» та модератор проєкту «Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої освіти» Міністерства освіти і науки України, МФ «Відродження», ЮНІСЕФ та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», м. Київ.

Досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, спеціаліст з інклюзивного навчання, здійснювала десоціалізацію учнів та їх родин, які опинились у складних життєвих обставинах, мігрантів та внутрішньо-переміщених сімей, досвід психологічної допомоги учасникам АТО.

Приймала участь у Літній школі з інклюзивного навчання  «Індивідуалізація в процесі інклюзивного навчання» у м. Бішкек, Киргистан, м. Астана, Казахстан, м. Ашхабад, Туркменія,  в рамках проєкту «Інклюзивний простір. Практичні кроки» за підтримки МОН України та американського університету Азії  AUCA, 2017р., 2018р.

Учасниця міжнародних навчальних поїздок до Польщі, Чехії, Венгрії в рамках проєкту «Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої освіти» 2016-2018рр. Учасниця  міжнародного українсько-австрійського проєкту ОЕАD «Інклюзивна освіта в Одеській області» та міжнародного українсько-чеського проєкту «На шляху до інклюзії».

 

Публікації: 

 1. Заварова Н.В., Орленко І.М. Солнцева О.А. Сучасні освітні проекти як умова якісного навчання: соціально-філософський аналіз. Перспективи. Одеса,  2019. Вип. 2.  С. 54-60.
 2. Заварова Н.В., Орленко І.М., Павленко К.М., Солнцева О.А. Особливості організації інклюзивного навчання в закладі освіти: методичний посібник. Одеса: Удача, 2020. 248 с. 
 3. Солнцева О.А. Інклюзивне навчання в закладах загальної середньої освіти: керівництво для тренерів. Упорядники  Софій Н., Найда Ю., Солнцева О. та ін.  Київ: Відродження, 2018. 174 с.
 4. Солнцева О.А. Інноваційні технології  інклюзивного навчання в закладах освіти. Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми і перспективи розвитку. Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції, 14 травня 2020 р. Одеса: видавець Букаєв Вадим Вікторович, 2020. С. 112 – 116.
 5. Солнцева О.А. Особливості створення інклюзивного освітнього середовища в контексті безбар’єрного простору людини. Шляхи удосконалення професійних компетентностей фахівців в умовах сьогодення. Матеріали міжнародної науково-практичної  інтернет конференції  27-28 травня.  Київ, 2019.  С. 134-136.
 6. Солнцева О.А. Психологічні особливості процесу соціалізації підлітків. Психолого-педагогічний супровід процесу соціалізації особистості в умовах формування громадського суспільства. Матеріали II обласної науково-практичної конференції 22-23 травня.   Дніпро, 2016. С. 86-89.
 7. Солнцева О.А. Психологічні особливості процесу соціалізації підлітків з особливими освітніми потребами. Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми і перспективи розвитку. Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції, 21 травня 2019 р. Одеса: видавець Букаєв Вадим Вікторович, 2019. С. 116-121.
 8. Солнцева О.А. Теоретичні аспекти виховання толерантності  в молодших школярів в умовах інклюзивного навчання. Актуальні проблеми педагогічної освіти в ХХІ столітті. Матеріали І науково-практичної студентської конференція   25 березня 2020 р.  Одеса, 2021.  С. 78 – 80.
 9. Солнцева О.А. Теоретичні підходи та визначення толерантності в педагогічних концепціях.  Педагогічна наука і освіта у сучасному вимірі: проблеми і перспективи розвитку. Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції, 14 травня 2020 р.  Одеса: видавець Букаєв Вадим Вікторович, 2021.  С. 112 – 116.

 

Наукові інтереси:

Тема над якою працює центр: «Розвиток професійної компетентності працівників психологічної служби закладів освіти».  

«Психолого-педагогічний супровід інклюзивного навчання». «Створення інклюзивного освітнього середовища в контексті безбар'єрного простору людини».  «Технології роботи практичного психолога та соціального педагога щодо профілактики девіантної поведінки  дітей та молоді». 

«Педагогічні умови виховання толерантності у молодших школярів в інклюзивному освітньому просторі загальноосвітньої школи» в рамках дисертаційного дослідження.

 

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОФІЦІЙНИЙ  САЙТ  ЦЕНТРУ