Обласний майстер-клас «Використання ресурсів ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни»

19 трав. 2023
18 травня відбувся обласний майстер-клас «Використання ресурсів ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни» для педагогів закладів позашкільної освіти.

Учасники обласного заходу мали можливість ознайомитися з ресурсами освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, які варто використовувати  задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни у дитячі колективи. Акцентувалась увага на питаннях соціальних, психологічних і педагогічних аспектах інтеграційних процесів; викликах й завданнях для педагогів та використання активностей і вправ для розвитку демократичної взаємодії в дитячій спільноті.

Невід’ємною частиною майстер - класу була презентація методичного порадника для педагогічних працівників та працівниць закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у роботі з дитячими спільнотами задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни.

У рамках заходу керівники гуртків мали можливість діяльнісно зануритись в проблематику  та разом з тренером опрацювати наступні активності:  «Букет квітів»,  «Імена – це більше, ніж просто букви», «Ми діти і маємо права», «Перші враження»,  «Наші права, обов’язки, правила» та висловити  свої враження продовжуючи фрази: «Я бачу... Я думаю... Я відчуваю...».  Зазначалось, що дані вправи направлені на  згуртування дитячої спільноти, побудову ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу, подолання стереотипів та вироблення конструктивних правил співдіяльності.

Успішною була рефлексія в онлайн-застосунку Раdlеt, де педагоги поділилися своїми думками з таких позицій: «Було цікаво…», «Було корисно...», «Я вважаю …», «Моя позиція…, «Мої побажання….».

Організатором та модератором методичного заходу була:  Шеремет Світлана Іванівна, старший викладач кафедри педагогіки та освітнього менеджменту КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».