Серпнева конференція. Секція «Кращі практики підтримки дітей (осіб) з особливими освітніми потребами фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів Одеської області в умовах воєнного стану»

22 серп. 2023
22 серпня в рамках проведення серпневої конференції педагогічних працівників Одещини відбулося також засідання секції «Кращі практики підтримки дітей (осіб) з особливими освітніми потребами фахівцями інклюзивно-ресурсних центрів Одеської області в умовах воєнного стану».

Особлива увага під час роботи секції була приділена підтримці та супроводу дітей з особливими освітніми потребами, діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, використанню мобільних ІРЦ, взаємодії з територіальними громадами та співпраця з громадськими організаціями. У роботі секції взяли участь директори та фахівці інклюзивно-ресурсних центрів Одеської області. керівники інклюзивно-ресурсних центрів за модеруванням Ірини Орленко – завідувачки Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Академії та Ольги Усатенко – головного спеціаліста відділу корекційної освіти, соціальної роботи та взаємодії з інклюзивно-ресурсними центрами Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

Про актуальні виклики сьогодення щодо підтримки та супроводу дітей з особливими освітніми потребами з окупованих територій України та їхні результативні вирішення розповіла директорка інклюзивно-ресурсного центру Доброславської селищної ради Маргарита Беспалько. Вікторія Пастерначенко - директорка інклюзивно-ресурсного центру №1 м. Одеси розповіла про новий формат підтримки дітей з ООП та їхніх родин. Потужна команда фахівців ІРЦ надавала волонтерську допомогу, організовувала гуманітарну допомогу, об’єднуючи міжнародні організації та мешканців міста.

Продовжила роботу секції Вікторія Райковська, директорка інклюзивно-ресурсного центру Великомихайлівської селищної ради Роздільнянського району, яка поділилася досвідом успішної та ефективної взаємодії з територіальними громадами з питань супроводу дітей з ООП в умовах секторальної співпраці між громадами у цій частині.

Можливості, які надають в роботі інклюзивно-ресурсних центрів використання мобільних ІРЦ під час проведення комплексного оцінювання дитини та проведення корекційних занять, розкрила директорка інклюзивно-ресурсного центру Маяківської сільської ради – Вікторія Гладишева.

Актуальні питання залучення до соціально-побутової реабілітації молоді з особливими потребами та важливість взаємодії з громадськими організаціями, що опікуються питаннями осіб з ООП розкрили Ірина Шульга, голова ГО «Особливі діти» та Ірина Орленко - завідувачка обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Академії, яка наголосила на необхідності спрямовувати особливу молодь на самореалізацію у суспільстві та створювати у громадах умови для соціального підприємства.

Підбила підсумки секції та актуалізувала кращі практики роботи інклюзивно-ресурсних центрів Ольга Усатенко.

Тільки вперед!