Партнерська платформа «Педагогічний парк Одещини: регіональний розвиток інноваційної екосистеми з The LEGO Foundation» - спільний рух до змін в освіті!

10 лист. 2023
Сьогодні у межах Міжнародної науково-практичної конференції «Професійна компетентність педагога: методологія, теорія, методика, практика» у КЗВО «Одеська академія неперервної освіти» проведено Партнерську платформу «Педагогічний парк Одещини: регіональний розвиток інноваційної екосистеми з The LEGO Foundation».

Учасників привітали заступник Міністра освіти і науки України Євгенія Смірнова, заступник директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Ірина Коваль. Модерували Партнерську платформу ректор Одеської академії неперервної освіти Любов Задорожна та керівниця освітніх ініціатив The LEGO Foundation в Україні Оксана Рома.

Платформа об’єднує заклади освіти Одеського регіону, які здійснюють підготовку вчителів та провадять діяльність з професійного розвитку педагогів щодо реалізації діяльнісного підходу в освітньому процесі: Одеська академія неперервної освіти, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, Ізмаїльський державний гуманітарний університет, Балтський педагогічний фаховий коледж, Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж, Одеський педагогічний фаховий коледж. У цих закладах, починаючи з 2018 року, впроваджуються освітні компоненти з ігрових та діяльнісних методів навчання та розвитку в межах співпраці з The LEGO Foundation. Одеський регіон - єдиний в Україні, де така імплементація здійснюється у всіх закладах педагогічної освіти, що провадять підготовку та підвищення кваліфікації педагогів у сфері дошкільної і початкової освіти.

Учасники презентували досвід впровадження освітніх компонентів з ігрових та діяльнісних методів навчання та розвитку. Фокусом обговорення стало питання розбудови регіональної системи імплементації педагогічних інновацій та підвищення якості освіти в умовах подальшого впровадження освітньої реформи «Нова українська школа». До заходу приєднались керівники закладів освіти – партнерів академії – Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Приємно було побачити серед учасників заходу і колег з різних регіонів України – представників закладів вищої та післядипломної педагогічної освіти.

Змінюємо освіту разом! Розвиваємо та зміцнюємо співпрацю заради розвитку освіти Одещини!