Cемінар з керівниками інклюзивно ресурсних центрів Одеської області

17 лист. 2023
16 листопада 2023 року на базі КЗВО "Одеська Академія неперервної освіти одеської області ради" в рамках партнерського Українсько-Чеського проєкту, було проведено семінар з керівниками інклюзивно ресурсних центрів Одеської області.

Під час семінару методист Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, Олена Бальбуза, представила досвід участі в  проєкті "Підтримка оновлення української освіти", який здійснює Чеська громадська  організація «Асоціація з міжнародних питань» за підтримки МЗС Чехії та можливості використання  програми "STRONG" з дітьми, які пережили травмуючі події. 

В ході роботи семінару, Олена Бальбуза, розповіла про мету,  завдання, особливості реалізації та основні компетентності програми. Програма STRONG спрямована на краще розуміння природних процесів тіла у взаємозв‘язку з нашою психікою.  Програма STRONG дозволяє: формувати в дітей навички, що сприяють підвищенню психологічної стійкості, розуміння та нормалізацію психологічного дистресу, когнітивно-поведінкові навички, а саме: релаксації, когнітивні механізми подолання,  експозиція, постановка цілей та розв'язання проблем.

Учасники семінару відмітили важливість впровадження даної програми в освітні заклади, з метою  розширити знання та навички педагогічних працівників,  у підтримці та адаптації здобувачів освіти під час переживання травмуючих подій.