Семінар-тренінг «Учнівське самоврядування: стандарти репрезентативності та дієвості»

19 лист. 2023
В межах плану роботи науково-методичної лабораторії управлінської діяльності та забезпечення якості освіти КЗВО “Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради” в онлайн форматі відбувся семінар-тренінг «Учнівське самоврядування: стандарти репрезентативності та дієвості».

Семінар проводився з метою сприяння розвитку професійної спроможності педагогів до здійснення ефективного супроводу діяльності учнівського самоврядування в контексті становлення громадського самоврядування в Новій українській школі. Учасники заходу мали можливість розвинути розуміння сутності діяльності учнівського самоврядування як складової громадського самоврядування ЗЗСО, практично опрацювавши інтегративні стратегії залученості учнівського самоврядування до врядування у школі,  обмінятися успішними практиками репрезентативності та дієвості учнівських самоврядувань закладів освіти Одещини, а також практично опрацювати особливості розроблення статуту ради учнівського самоврядування ЗЗСО.

Спікери та модератори практичних активностей - Воронова Світлана, завідувачка науково-методичної лабораторії управлінської діяльності та забезпечення якості освіти кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, к. пед. н., та Гриньова Марія, методистка науково-методичної лабораторії управлінської діяльності та забезпечення якості освіти кафедри педагогіки та освітнього менеджменту.

За підсумками семінару-тренінгу учасники усталилися в думці, що найбільш ефективними мотиваційними чинниками  активної участі учнів у житті школи та громади є серйозне ставлення дорослих до права учнів на участь у громадському самоврядуванні, підтримка та розподільне лідерство, навчання, розвиток та власний приклад проактивної життєвої, професійної та громадянської позиції. Не менш важливий вплив має навчання навзаєм, відтак ми погодили необхідність укладання електронної збірки успішних практик та налаштовані на подальшу професійну взаємодію задля розвитку репрезентативності та дієвості учнівських самоврядувань.