Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» (дошкільна освіта)

2 квіт. 2024
21 березня 2024 відбулося перше засідання педагогічної студії «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» для керівників, вихователів-методистів ЗДО, консультантів ЦПРПП за темою «Розвивальне освітнє середовище закладу дошкільної освіти».

У роботі педагогічної  студії взяли участь 68 працівників закладів дошкільної освіти Одеської області.   Модератором заходу була Паламарчук Ірина Вячеславівна, завідувач науково-методичної лабораторії дошкільної освіти яка розповіла про створення комфортних, безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей; створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації; формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору.

Практичну частину питання розкрили спікери заходу вихователь-методист Одеського НВК №300 Макарова Лариса Вікторівна та вихователь Одеського НВК №300 Колохатирська Олена Анатоліївна, які ознайомили присутніх із практичним досвідом створення універсального освітнього середовища, застосуванням технологій «Стіни, стеля та підлога, що говорять» та  «Старим речам нове життя», осередків  «Добрий ранок! Я прийшов», «Світлофор поведінки»,  «Зарядний пристрій» тощо.

Учасники мали змогу обговорити набуті знання та вимоги до створення універсального освітнього середовища, його принципи побудови та типові помилки, а також отримати поради та рекомендації від експертів, обмінятися досвідом та розширити знання з питання створенням безпечного та сприяючого розвитку середовища для дітей дошкільного віку.