Візит у громади-партнери Проєкту DECIDE в Одеській області

26 черв. 2024
В межах реалізації Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» 25 червня відбувся партнерський візит до Красносільської та Визирської територіальних громад Одеської області.

Візит у громади-партнери Проєкту DECIDE в Одеській області

В межах реалізації Швейцарсько-українського проєкту DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» 25 червня відбувся партнерський візит до Красносільської та Визирської територіальних громад Одеської області.

Учасниками заходу від Проєкту DECIDE стали Валентина Полторак, менеджерка Проєкту DECIDE, Лариса Жабенко, координаторка компоненту 1 Проєкту DECIDE «Децентралізація управління освітою», Юлія Молчанова, координаторка компоненту 2 Проєкту DECIDE «Розбудова демократичних освітніх структур», Любов Задорожна, координаторка Проєкту DECIDE в Одеській області, Наталя Красножон, експертка Проєкту DECIDE в Одеській області, Наталія Сидоренко, фахівчиня компоненту 2 Проєкту DECIDE «Децентралізація управління освітою» та Надія Балабуст, експертка  Проєкту DECIDE.

В межах партнерського візиту передбачалися робочі зустрічі з головами територіальних громад, представниками виконавчих органів місцевої влади, членами піклувальних рад закладів освіти територіальних громад, керівниками закладів загальної освіти.  Серед розглянутих питань: розроблення стратегій розвитку територіальних громад, стратегій розвитку освіти в територіальних громадах, стан реалізації стратегій розвитку ЗЗСО, актуальні питання роботи піклувальних рад закладів освіти, шкільний громадський бюджет, стан реалізації грантових проєктів, впровадження курсу за вибором “Навчаємось жити у громаді” для учнів 8 (9) класів ЗЗСО, реалізація ініціативи “Стаємо сильнішими разом!”, консультативні потреби органів управління освітою громад-партнерів та ін. Крім того, команда проєкту зустрілася з представниками педагогічної, учнівської та батьківської спільнот Першотравневого ліцею Визирської сільської ради та Красносільського ліцею Красносільської сільської ради, а також відвідала ІРЦ на базі Першотравневого ліцею, що облаштований в межах договору ММС за сприяння Проєкту DECIDE.

Як видно, перелік питань, розглянутих в ході візиту, свідчить про колосальний обсяг роботи, проведеної у складних умовах воєнного стану в Україні заради розвитку освіти в територіальних громадах завдяки широкому соціальному партнерству різних стейкхолдерів. Любов Задорожна, координаторка Проєкту DECIDE у Одеській області, ректорка КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», висловлює вдячність в імені Валерія Стоілакі, голови Визирської сільської ради, та Марині Архірій, голови Красносільської сільської ради, командам освітян та управлінців територіальних громад за злагоджену партнерську взаємодію у реалізації усіх ініціатив проєкту, націлених на забезпечення сталого розвитку якості освіти в територіальних громадах. В свою чергу академія продовжуватиме ознайомлювати освітян Одещини з означеними в ході партнерського візиту успішними практиками в межах освітніх та методичних заходів, адже навчання навзаєм є цінним ресурсом для кожного закладу освіти регіону в контексті впровадження ефективних партисипативних технологій забезпечення та розвитку якості освіти.