Коворкінг для керівників закладів загальної середньої освіти області «Створюємо простір якісної освіти разом»
У заході брали участь 30 учасників з м. Одеси, м. Чорноморська, Біляївського, Березівського, Великомихайлівського, Лиманського, Любашівського, Саратського, Роздільнянського районів Одеської області.
Коворкінг проводився з метою підтримки керівників закладів загальної середньої освіти у створенні освітнього середовища, спрямованого на забезпечення розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Завідувачка кафедри освітньої політики, кандидат соціологічних наук Світлана Здрагат відкрила захід та наголосила на актуальності даної теми. Завідувачка науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності Ганна Болдирєва опрацювала з учасниками коворкінгу питання «Системна модель комунікації закладів освіти», акцентуючи увагу на важливості комунікації у процесі побудови якісного освітнього простору. Завідувачка науково-методичної лабораторії розвитку та якості освіти, кандидат педагогічних наук Світлана Воронова висвітлила питання «Партнерство = якісний освітній простір», зазначивши, що створення у школі сучасного якісного освітнього простору можливо лише завдяки активній партнерській співпраці широкої спільноти: управлінців та педагогів, учнів та їхніх батьків, науковців, проєктувальників, громадських організацій.
Під час практичної складової коворкінгу були проведені мозковий штурм щодо взаємодії держави, органів місцевого самоврядування та закладу освіти в умовах децентралізації в освіті (модераторка: Наталя Красножон, методистка НМЛ розвитку та якості освіти), майстер-клас з використання середовища CLASSTIME в умовах дистанційного навчання (Лілія Бондаренко, методистка НМЛ розвитку та якості освіти), тематична дискусія на тему «Нова українська школа: критерії ефективності», в ході якої учасники коворкінгу працювали над визначенням критеріїв та індикаторів забезпечення якості освіти в закладі освіти (модераторка: Світлана Здрагат, завідувачка кафедри освітньої політики, кандидат соціологічних наук).
В рамках коворкінгу відбулося анонсування програми діяльності обласної Школи «Проактивний керівник – якісна освіта» (для керівників опорних закладів освіти області). Діяльність Школи сприятиме розвитку спроможності керівників опорних закладів освіти до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗЗСО, професійному зростанню педагогів, ефективному навчанню здобувачів освіти та партнерській взаємодії всіх учасників освітнього процесу.