DECIDE. Дайджест #2. Листопад

9 груд. 2020
Наш перший дайджест прочитало більше 2000 людей (!) і це надихнуло нас частіше розповідати Вам про останні новини та круті можливості, які відкриває проєкт DECIDE!

 

У цьому інформаційному випуску ми зібрали для Вас усе найцікавіше і найкорисніше від експертів Швейцарсько-українського проєкту DECIDE  за листопад 2020 року!
 

У цьому випуску Ви дізнаєтесь про масштабну національну кампанію DECIDE «Освіта в нових громадах від А до Я», яку ми запустили разом з МОН, Мінрегіон та Асоціацією ОТГ. Десятки вебінарів, покрокові порадники, відео інструкції, повний пакет типових документів. Не пропустіть і підписуйтесь на сторінку кампанії!

І, нарешті! Проєкт DECIDE оголосив відбір 16 партнерських громад в Одеській, Івано-Франківській, Полтавській та Луганській областях. Долучайтесь і подавайте заявку на конкурс!

І, як завжди, читайте найактуальніші блоги на «Освіта. Коментують експерти», дивіться відео дайджест «Освітній маркер», реєструйтесь на наші онлайн-курси на EdEra.

 

Відбір громад-партнерів DECIDE стартував!

 

 

Проєкт DECIDE запрошує громади Одеської, Івано-Франківської, Полтавської та Луганської областей до участі у Конкурсному відборі! Ми розпочинаємо! До кінця лютого ’21 року буде відібрано 16 громад-партнерів, для яких ми запланували багато активностей з розвитку освіти.

Детальніше: https://decide.in.ua/konkursnyj-vidbir-terytorialnyh-gromad-partneriv-proyektu-decide-u-ivano-frankivskij-luganskij-odeskij-ta-poltavskij-oblastyah/

 

Національна кампанія «Освіта у нових громадах від А до Я»

 

 

Швидка експертна допомога для голів громад та освітніх управлінців від провідних експертів і практиків: https://novihromady.decide.in.ua

Місцеві вибори – 2020 відбулись і відтепер новоутворені громади відповідають за розвиток освіти на місцях. Їхнє перше завдання — з нуля створити органи управління освітою. Проєкт DECIDE допомагає управлінцям пройти цей непростий шлях. Формування структурних підрозділів, майнові питання, бюджет і бухгалтерський облік, стратегічне планування та комунікація із громадою — ми підкажемо, як вирішити кожне з цих завдань. Вже незабаром чат з експертами!
Слідкуйте за оновленням і завантажуйте корисні матеріали на сайті кампанії novihromady.decide.in.ua

 

 

Для вас ми готуємо: 30 вебінарів від відомих експертів і практиків, 6 практичних порадників, відео інструкції та типові документи інфографіки та чек-листи, круті відео про досвід успішних громад з усієї України!
Перший покроковий порадник «Створюємо орган управління освітою» вже готовий. Він призначений для голів громад та управлінців освітою і містить детальну інструкцію та повний комплект типових документів. Читайте та завантажуйте за посиланням:  https://novihromady.decide.in.ua/?fbclid=IwAR2zPrPQpnXrCHf1sGlHu5kwgTWJJLa7B8bGHmrWxlLS9xHfRQz3N1iit74#rec255900219

 

 

Відкриття кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я» та вебінар «Створення органу управління освітою: перші кроки та особливості функціонування» (спікер: Сергій Яцковський) ви можете переглянути на нашій FB-сторінці

 

Професійна спільнота DECIDE

 

 

ОСВІТНІЙ МАРКЕР

 

Щомісячний відеодайджест про головні події в освіті від DECIDE.
Минулого місяця «Освітній маркер» подивилось 67 тисяч людей, які дізналися більше про освіту та проблеми громад. І, нарешті, вже в грудні відбудеться його прем'єра на Суспільному ТБ.  
І це надзвичайно нас надихає! Ми в DECIDE віримо, що чим більше людей дізнається про те чим «живе і дихає» освіта, тим більше підтримки та сприйняття в суспільстві отримають реформи й прогресивні зміни!

 

ВИПУСК #3 ЛИСТОПАД`20

Що буде з освітою після місцевих виборів?

Яку надбавку отримають вчителі молодших класів?

Що таке коронавірусний булінг?

Як змінилися правила ЗНО?

І що тепер буде в меню шкільних їдалень, яке розробив шеф-кухар Євген Клопотенко?

Детальніше: https://decide.in.ua/osvitnij-marker-lystopad20/

БЛОГИ «ОСВIТА. Коментують експерти»

Топ блоги з аналітикою від освітніх експертів про «підводні камені» створення органу управління освітою і про нові можливості, що відкриває співробітництво громад. А також про досвід укладення контрактів з новопризначеними директорами шкіл та про досвід Комиш-Зорянської громади з організації освітнього процесу під час карантину.

Детальніше: https://decide.in.ua/osvita_comentari_ekspertiv/

ІНФОГРАФІКА ВІД DECIDE

Детальніше: https://decide.in.ua/u-brain/

ОПИТУВАННЯ

У листопаді DECIDE разом з Асоціацією ОТГ провів дослідження серед громад-членів щодо використання видатків освітньої субвенції. 
Виявилось, що у 67% громад вистачає коштів субвенції на заробітну плату, 72% респондентів вважають, що формула освітньої субвенції потребує суттєвих змін та доопрацювання. 

Результати опитування за посланням: https://decide.in.ua/opytuvannya-finansuvannya-sfery-osvity-ta-vykorystannya-vydatkiv-osvitnoyi-subvencziyi/

Єдине вікно запитань експертам

Ви - управлінець освітою і у вас є запитання до експертів DECIDE. Ви можете написати нам у спеціальній формі на ОСВIТА. Коментують експерти і обов'язково отримаєте відповідь!

 

 

 

Всеукраїнська кампанія МОН і DECIDE
«Вчимо і навчаємось на карантині: зміни в системі освіти»

Онлайн курси МОН, EdEra та DECIDE про дистанційний та змішаний формати навчання

 

 

Онлайн-курси підвищення кваліфікації освітян
Обидва курси є безкоштовними, а після завершення Ви отримаєте сертифікат! 

З 90 000 освітян, які зареєструвались на курси, більше 45 000 вже отримали свої сертифікати. 

 

Підтримка реформи децентралізації

Стратегічне планування розвитку освіти в регіонах

Якими мають бути критерії та індикатори, щоб виміряти розвиток освіти від дошкілля до освіти дорослих?

Саме над розробкою універсальних підходів до вимірювання розвитку освіти на регіональному рівні наразі працюють робочі групи ОДА областей-партнерів за участі ТО ДСЯО та експертів DECIDE.

Критерії розвитку охоплюють доступність та якість освіти та освітньої діяльності, кадровий потенціал, управлінську діяльність, ресурсне забезпечення, комфортність освітнього процесу та багато іншого.

Наразі учасники робочих груп працюють над формуванням бази статистичних даних, що дозволить сформувати індикатори та проаналізувати розвиток освіти на рівні регіону.