Розпочато реалізацію проєкту «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи»
В рамках співпраці Агенції розвитку освітньої політики з КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» участь у проєкті бере Одеський ліцей №9 Одеської міської ради. Співатором навчального вебінару та тренером проєкту є Гриньова Марія, методист науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності кафедри освітньої політики КЗВО «ОАНОООР».
11 грудня відбулася установча зустріч, в ході якої Людмила Паращенко, голова ГО «Агенція розвитку освітньої політики», ознайомила учасників з основною метою діяльності парламентських просвітницьких осередків, що, зокрема, полягає у підвищенні рівня обізнаності школярів про парламентаризм, роль і функції Верховної Ради України й народних депутатів та формування громадянської компетентності учнів початкової, середньої та старшої школи. Ірина Іванюк, заступник голови правління ГО "Об'єднання "Агенція розвитку освітньої політики", обговорила з учасниками питання актуальності даного напрямку громадянської освіти дітей та молоді. Також під час вебінару учасники презентували себе й були ознайомлені з планом реалізації проєкту.
Цього тижня учасники проєкту взяли участь у серії вебінарів, під час яких ознайомлювалися із інтерактивними методиками громадянської освіти:
- Модуль 1. Урок парламентаризму для учнів початкової та середньої школи «Мій парламент: розумію та впливаю!»
- Модуль 2. Урок парламентаризму для учнів середньої та старшої школи. Імітаційна гра «Ми - законотворці»
- Модуль 3. Квест «Віртуальна екскурсія до Верховної Ради України» для учнів початкової та середньої школи
- Модуль 4. Квест «Віртуальна екскурсія до Верховної Ради України» для учнів середньої та старшої школи
Тренери проєкту Леся Юрчишин та Марія Гриньова спільно з учасниками опрацьовують можливості використання навчально-методичних ресурсів посібника «Мій парламент: розумію і впливаю» в онлайн та офлайн форматах.
Запропоновані тренерами методи і форми роботи були вже апробовані пілотними парламентськими просвітницькими осередками та іншими учасниками мережі М18. Так, на вебінарі 17 грудня своїм досвідом проведення квесту для учнів початкових класів в офлайн форматі поділилася Катерина Плетяк, заступник директора з виховної роботи Красносільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ліцею.
Для використання в роботі парламентські осередки отримають навчально-методичний комплект, який включає в себе:
- інтерактивну експозицію «Верховна Рада України відкрита для дітей», що складається з двох банерів для проведення квестів та екскурсій;
- інформаційні плакати «Як працює Верховна Рада України»;
- методичні посібники з інтерактивними методиками «Мій Парламент: розумію і впливаю».