«Методична кав’ярня «Партнерство&Творчість» для учасників регіонального науково-методичного проєкту «ДО-НУШ»»

26 лют. 2021
25 лютого 2021 року в онлайн-режимі розпочала роботу методична кав’ярня «Партнерство&Творчість». Новий формат педагогічної майстерні було проведено на базі кафедри дошкільної і початкової освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти». До роботи заходу були запрошені педагоги - учасники регіонального науково-методичного проєкту «ДО-НУШ».

У заході брали участь 19 педагогічних працівників: координатори проєкту від закладів освіти області.

Кузнецова О.В., завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти, привітала учасників заходу, наголосила на актуальності та важливості розробки такого проєкту на сучасному етапі та зазначила, що саме завдяки співпраці науково-методичної установи з педагогами-практиками можливо втілити в роботу закладів дошкільної освіти найкращі практики та напрацювання НУШ.

Кравець Н.Ю., завідувач  науково-методичної лабораторії початкової освіти, активізувала учасників та налаштувала їх на подальшу роботу за допомогою активних методів взаємодії, які застосовуються у Новій українській школі.

Паламарчук І.В., завідувач науково-методичної лабораторії дошкільної освіти, окреслила основні шляхи забезпечення цілісного розвитку особистості дитини на різних рівнях освіти.

Проєкт «ДО-НУШ» орієнтований на імплементацію у освітній процес закладів дошкільної освіти концептуальних засад, підходів і практик Нової української школи, створення відповідного предметно-розвивального середовища, що в сукупності забезпечують психологічний комфорт і сприяють підвищенню рівня готовності дитини до школи, легкій адаптації та успішному навчанню у школі.

У ході роботи були окреслені основні задачі, зміст та  система роботи над проєктом. Пошук проблемних питань було реалізовано за допомогою методу стратегічного планування «SWOT-аналіз», який дає можливість виявити фактори впливу у розрізі чотирьох категорій: позитивні та негативні сторони, ризики, можливості.