НА ШЛЯХУ ДО СТАНОВЛЕННЯ ВИКЛАДАЧА ВИЩОЇ ШКОЛИ

24 трав. 2021
З 5 квітня до 12 травня 2021 року згідно навчального плану здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (Освітньо-професійна програма «Педагогіка вищої школи») проходили асистентську практику.

Базами практики були обрані заклади вищої освіти м. Одеси і Одеської області, з якими Академія підписала відповідні угоди, а саме: Військова академія (м. Одеса) (Гуменюк Т.В.); ВСП «Одеський технічний фаховий коледж Одеської Академії харчових технологій» (Бригадир Л.Г.); Кілійський транспортний фаховий коледж Державного університету інфраструктури та технологій (Руденко Г.О.). Крищук К.І., Воронцова- Лісницька Г.О., Гончарова А.В., Кольєва Ж.М. проходили практику на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської області». Керівником асистентської практики від кафедри педагогіки та освітнього менеджменту була доцент Н.В. Кузнєцова, від Академії – професор Р.В. Костенко.

 Метою асистентської практики здобувачів вищої освіти є формування системи компетентностей майбутніх науково-педагогічних працівників, здатних до здійснення навчальної, методичної і організаційної діяльності у закладах вищої освіти. Основними завданнями є: закріплення і поглиблення теоретичних знань з Педагогіки вищої школи, Психології вищої школи, Методики викладання у вищій школі, інших дисциплін, отриманих під час навчання; формування умінь проведення всіх форм організаціїї освітнього процесу і видів навчальних занять у закладах вищої освіти; поглиблення та застосування фахових знань у розв’язанні конкретних педагогічних завдань практики; розвиток професійно-педагогічних здібностей на основі досвіду практики.

Програму практики успішно виконано, про що магістранти звітували 19 травня. Їх звіти супроводжували насичені та яскраві презентації. Крім відвідування, проведення і аналізу лекційних і практичних занять, здобувачі виконували методичну роботу, розробили програми тижня підтримки академічної доброчесності, кураторські години, взяли участь у проведенні фокус групи та Всеукраїнському опитуванні “Ціннісні орієнтири українського студентства”  (проєкт Еразмус+ напряму ім. Жана Моне (620395-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-SUPPA) “ЄС-Східне партнерство: майбутні шляхи активізації спільних ініціатив академічних та громадянських спільнот в Україні»). Магістранти взяли участь у багатьох заходах, організованих і проведених на базі Академії – конференціях, вебінарах, круглих столах, толоках тощо, а також у заходах, ініційованих НАЗЯВО, платформою Ed way, Програмою Academic Integrity and Quality.

Вітаємо здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (Освітньо-професійна програма «Педагогіка вищої школи») з набуттям досвіду діяльності на посаді викладача вищої школи і бажаємо успіхів у подальшому!