Всеукраїнський педагогічний форум «Якісна освіта – 30 кроків до стандарту нового покоління»
ГО «Центр розвитку освіти», Чорноморською міською організацією профспілки працівників освіти і науки України, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», відділом суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, за партнерством управління Державної служби якості освіти в Одеській області та підтримки Чорноморського міського голови Василя Гуляєва.
Під час стратегічної сесії «Якісна освіта – запорука міста успішних людей» однією із спікерок стала Любов Задорожна, ректор КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», котра наголосила на провідній ролі вчителя у здійснені реформи загальної середньої освіти в Україні та відмітила важливість партнерства влади-школи-громади на шляху розвитку якості освіти в умовах децентралізації та різнопланових викликів, які постали перед освітянською спільнотою в останні роки.
Насиченою видалася експертна панель, до роботи якої були, зокрема, залучені співробітники КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», котрі виступили у ролі експертів: О. Левчишена, О. Бальбуза, І. Паламарчук, В. Скрипник, М. Гриньова, О. Колесова, А. Болдирєва, Н. Шатайло, О.Гапонова. Так, освітяни мали можливість долучитися до роботи однієї із локацій: «Активне навчання учнів: як змінюється роль учителя», «ДеТоксична комункація: ефективна взаємодія учасників освітнього процесу», «Самооцінювання – перший крок до успіху», «Суперсили вчителя: підтримуємо та перезавантажуємо», «Казковий простір закладу дошкільної освіти», «Вчитель НУШ = лідер для себе & для інших», «Дослідники і туземці цифрових джунглів», «Ефективна комункація: йдемо до успіху разом», «Прокачуємо свої soft skills: критичність та креативність», «Ми і хмари – гарні друзі (хмарі технології в роботі учителів початкової школи)» .
Завершився форум панельною дискусією «Від якісної освіти до нової якості життя», модерували яку Тетяна Ремех та Олег Охредько. Питання, які обговорювалися під час панельної дискусії, не залишили байдужими жодного учасника та учасницю форуму. Освітяни мали можливість висловити свою думку з приводу позитивних змін та викликів освітньої реформи, а також спроєктувати подальші кроки для удосконалення системи освіти міста Чорноморська.
На загал, слід зазначити, що педагогічний форум, який запам’ятається учасникам своєю сучасністю формату, атмосферністю, відкритістю до діалогу, актуальністю й практикоорієнтованістю, є яскравим прикладом успішного партнерства різних освітніх стейкхолдерів, і, першочергово, відповідальної позиції за розвиток освіти в територіальній громаді освітян та місцевої влади.