Науково-практична конференція «Розвиток математичної компетентності в процесі викладання природничих дисциплін»
Організаторами конференції була кафедра методики викладання і змісту освіти, науково-методична лабораторія природничо-математичних дисциплін академії. Пленарне засідання налічувало близько 300 учасників, в роботі двох секцій взяло більше 100 викладачів коледжів, ліцеїв та вчителів закладів загальної середньої освіти Одеської області, які викладають математику, фізику, хімію, біологію, географію.
До конференції долучилися представники Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського, Інституту креативного мислення OZCREDO (США), Великомихайлівського ЦПРПП, інших закладів та установ освіти.
Метою конференції стало обговорення та пошук шляхів розвитку математичної компетентності в процесі викладання природничих дисциплін в умовах впровадження Державного стандарту базової середньої освіти.
Робота науково-практичної конференції відбувалася в онлайн-режимі за напрямами:
- інтегративність математичної компетентності у змісті шкільної фізичної та STEM-освіти;
- особливості математичного контенту шкільних курсів біології, географії, хімії.
Окрасою пленарного засідання став виступ Збарської Ольги, яка очолює науковий напрям розвиток креативного мислення дорослих та дітей не лише в США, але й країнах Європи. Ольга Збарська – доктор наук в галузі Human Services, член академії CSW, президент Інституту Креативного Мислення OZCREDO в Нью-Йорці, автор першого підручника з творчого мислення для ВНЗ США та інших країн. Під час пленарного та секційних засідань було представлено 22 доповіді, з них 12 - від авторитетних вчених, докторів та кандидатів наук. Практико орієнтованими та корисними були виступи викладачів академії та творчо працюючих вчителів області.
Під час роботи конференції учасники обговорили аспекти модернізації роботи з обдарованими учнями в галузі природничих наук, проаналізували питання міжпредметних зв’язків, розглянули науково-методичне забезпечення математичного моделювання в природничій галузі середньої освіти, складні проблеми застосування й інтерпретації математичних методів під час вивчення теоретичного матеріалу, розв’язування задач, у тому числі й прикладного характеру.
Значну увагу доповідачі та учасники приділили актуальним проблемам оновлення технологій міжпредметних інтеграції, трансформації змісту підготовки студентів закладів вищої освіти до викладання природничих та математичних дисциплін, підвищення кваліфікації вчителів з питань сучасних підходів до математизації освітнього контенту.
За результатами обговорення теоретичних та практичних аспектів розвитку математичної компетентності в процесі викладання природничих дисциплін прийняті відповідні пропозиції обласної науково-практичної конференції «Розвиток математичної компетентності в процесі викладання природничих дисциплін».
Матеріали обласної науково - практичної конференції будуть розміщені на офіційному сайті НМЛ природничо-математичних дисциплін https://primati.odessaedu.net/