Міжрегіональний семінар в рамках експериментального педагогічного майданчика «Формування м’яких навичок майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної освіти»
Участь у семінарі взяла М. Гриньова, методист науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжнародної діяльності кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти», котра стала співдоповідачкою на тему «Soft skills - необхідна складова успіху: міжнародний досвід». Під час виступу на прикладі діяльності центру професійної підготовки та професійного розвитку і співробітництва в галузі підприємництва Омніа був презентований досвід щодо формування гнучких навичок через створення відповідного освітнього простору та організацію освітнього процесу закладів професійної освіти Фінляндії, а також досвід створення відкритого освітнього простору інноваційного хабу Mektory Таллінського університету. Так, у листопаді 2017 році за фінансової підтримки Одеської обласної державної адміністрації освітяни Одещини взяли участь в освітній подорожі «Едмандри», а в лютому 2018 року працівники ДНЗ “ОПЛСП ПНПУ ім. К.Д. Ушинського” з досвідом Фінляндії та Естонії познайомилися під час проактивної презентації, яка завершилася генеруванням ідей щодо розвитку освітнього простору закладу освіти.
Із змінами, на які надихнула ця зустріч, а також із освітніми активностями для учнів ліцею з розвитку таких гнучких навичок, як лідерство та соціальний вплив, ознайомив Володимир Лопаков, викладач історії ДНЗ “ОПЛСП ПНПУ ім. К.Д. Ушинського”. Ліцей є учасником Школи громадянської партисипації дітей та дорослих «УСі В ДІЇ!» КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та впродовж останніх років його учні стали учасниками низки освітніх проєктів: Всеукраїнська імітаційна гра “Вибори М18” в межах міжнародного проєкту “Ми можемо більше! - За розвиток громадянської активності дітей та молоді у Східній Європі” (2018-2020 рр.), реалізація молодіжного партисипатвиного проєкту в межах міжнародного проєкту “Ми можемо більше! За розвиток громадянської участі молоді в Східній Європі” (2019-2020 рр.), Освітня ініціатива “Школа “ДіЯ” в межах німецько-українського проєкту “SIMschool - симуляційні ігри для вивчення прав людини у школі” (2020- 2021 р.).
Осучаснення підходів до огранізації освітнього простору та освітнього процесу для закладів професійно-технічної освіти є вкрай актуальним завданням, адже для того, щоб учні хотіли здобувати професійно-технічну освіту, вони мають мати гарантію подальшого працевлашутання, а для цього їм потрібно оволодіти професійними навчиками та soft skills.