Навчальний вебінар від Наукового товариства академії «Де взяти літературні джерела з проблеми педагогічного дослідження?»
На початку вебінару Валентина Мелешко, методист відділу інформаційно-ресурсного забезпечення академії, наголосила, що на основі підписаного академію та Одеською національною науковою бібліотекою меморандуму про партнерство та співробітництво установи сприяють один одному у вирішенні завдань в освітній, науковій та інформаційній діяльності. Тож, з ресурсами бібліотеки для проведення наукових розвідок учасників вебінару ознайомила Наталія Диба, завідувачка відділу міжнародних проєктів Одеської національної наукової бібліотеки, котра розкрила ключові аспекти роботи з науково-довідковим апаратом бібліотеки, наявними електронними інформаційними ресурсами та можливостями консультаційної допомоги щодо пошуку і вибору джерел інформації з фонду бібліотеки. Також пізнавальним став огляд сайту бібліотеки, завдяки якому були визначені перспективні напрямки користування послугами бібліотеки в онлайн та офлайн форматі.
Олена Гончарова, здобувачка другого року навчання наукового ступеня доктора філософії в галузі освіти за спеціальністю 011 "Освітні, педагогічні науки", представниця аспірантів в Раді Наукового товариства, ознайомила присутніх з ресурсами для проведення наукових розвідок Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, а також розкрила основні переваги роботи з Google Академією. Звертаючись до власного досвіду, Олена Гончарова дала здобувачам освіти слушні поради щодо використання цих ресурсів та звернула увагу на переваги й недоліки кожного з них.
Марія Гриньова, здобувачка другого року навчання наукового ступеня доктора філософії в галузі освіти за спеціальністю 011 "Освітні, педагогічні науки" (поза аспірантурою), голова Наукового товариства, зробила огляд Національного репозиторію наукових текстів та Реєстру наукових видань України, які є надійними джерелами достовірних наукових джерел, таких як дисертації та фахові статті. Також Марія Гриньова поділилася досвідом пошуку фахового видання для публікацій статтей у відповідності до запитів та потреб авторів.
Здобувачі освіти та викладачі високо оцінили актуальність теми та практико орієнтованість вебінару. За результатами заходу учасники не лише поповнили знання про доступні ресурси для отримання літературних джерел за тематикою педагогічного дослідження, а й закцентували увагу на вмінні працювати з інформацією та необхідності дотримання принципів академічної доброчесності.