Учнівське самоврядування: моделюємо разом
8 квіт. 2022

Педагоги відмітили актуальність тематики курсу, адже необхідність подолання формалізму у діяльності учнівських самоврядувань як складової громадського самоврядування в закладі загальної середньої освіти, зокрема, завдяки налагодженню та розвитку партнерських стосунків між усіма учасниками освітнього процесу й розширенню сфери діяльності та повноважень органів учнівського самоврядування, потребує підтримуючого та мотивуючого до участі навчання учнів та педагогічних працівників.
Серед слухачів курсів було багато наших колег, котрі лише починають свій педагогічний шлях, тож у рефлексивних анкетах позитивно було відмічено одне з практичних завдань, яке спонукало їх до міркувань над перспективними напрямками професійного розвитку для якісного виконання трудових функцій вчителя.
Серед запропонованих матеріалів, особливу увагу привернули матеріали модулів, які розкривають такі питання в організації учнівського самоврядування на демократичних засадах, як “Нормативне підґрунтя діяльності учнівського самоврядування”, "Правила та процедури учнівської спільноти", "Формування та принципи діяльності учнівської ради", “Інструменти реалізації учнями своїх прав та інтересів у ЗЗСО”, “Партисипативне проєктування в діяльності учнівського самоврядування” та ін.
За відгуками педагогів, цікаво було ознайомитися із успішними практиками участі учнів у житті школи і громади, переглядаючи інформаційні відеоролики, створені в межах швейцарсько-українського проєкту DOCCU, а також з досвідом та перспективними напрямками реалізації швейцарсько-українського проєкту DECIDE в контексті підтримки розвитку регіональної та державної політики у сфері освіти.
Звичайно ж, з огляду на існування викликів, які постали у зв’язку з непередбачуваною гострою необхідністю переформатуватися на змішану форму освітньої діяльності, під час курсу педагоги мали можливість ознайомитися із методичними рекомендаціями щодо використання електронної партисипації у діяльності учнівського самоврядування та низкою онлайн-застосунків і базових середовищ для віртуальної взаємодії, які можна використовувати для ефективної організації діяльності учнівського самоврядування.
Ми вдячні нашим колегам за позитивні відгуки щодо змісту та формату навчання, який є найбільш безпечним в умовах нашого сьогодення. Віримо в перемогу! Все буде Україна!