Розпочалось навчання від Стенфордського університету за навчальною програмою "Аутизм та травми"
13 квіт. 2022
З початком російського вторгнення на нашу землю Україна відчуває підтримку всього світу. Так, із всіх куточків Землі з’являються у академії нові партнери, які готові підставити дружнє плече. Одним з них є Стенфордський університет. Представники університету розробили навчальну програму “Аутизм та травма” для педагогів, психологів, ерготерапевтів, корекційних педагогів та фахівців академії.
12 квітня навчання розпочалось із вебінару, присвяченого загальній психології травми.
Провідним лектором був доктор Віктор Г. Карріон, доктор медичних наук та заступник завідувача кафедри психіатрії та поведінкових наук Стенфордського університету, а також директор Стенфордської програми з подолання стресу та розвитку стійкості в ранньому віці. Його міждисциплінарні дослідження поведінкових, академічних, емоційних та біологічних пізніх наслідків травми привели до розробки та впровадженню нових ефективних втручань в лікування дітей, які переживають травматичний стрес.
Під час вебінару учасники ознайомилися із підходами до лікування травм, зокрема Cue-Centered Therapy. Цей психосоціальний підхід практикує доктор Хіліт Клеттер в лікуванні дітей та підлітків, які зазнали хронічного травмуючого досвіду. У роботі з юними клієнтами докторка вчить їх усвідомленню травми, вмінню її виразити та, головне, - навчитися виділяти саме страшне та справлятися з цим.
Найважчий, проте і не менш важливий, етап вебінару був відведений роботі з найменшими (повернення додому і втрата батьків). Ці діти потребують особливої уваги, адже є в зоні ризику виникнення посттравматичного синдрому. Лектори ділились власними техніками роботи.
Кожен учасник вебінару проникся особистими спогадами про бомбосховища докторки Сельма Танович, яка була школяркою під час війни в Косово. Її довсід дає надію на світле майбутнє, тому що в цих умовах зароджується справжня дружба, люди гуртуються та формується новий позитивний досвід.
На завершення, спікери із Стенфордського університету відповіли на запитання українських освітян. Також, наші друзі з-за океану надають доступ до всіх своїх матеріалів та перекладають їх українською мовою.