Засідання творчої групи за темою «Реалізація естетичного компоненту виховання дітей засобами педагогіки М. Монтессорі. Освітнє середовище закладів Монтессорі»
16 квіт. 2022
15 квітня на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» в онлайн-режимі відбулось чергове засідання творчої групи педагогічних працівників ЗЗСО Одеської області за темою «Реалізація естетичного компоненту виховання дітей засобами педагогіки М. Монтессорі. Освітнє середовище закладів Монтессорі» - ІІІ сесія».
У засіданні творчої групи взяли участь співробітники КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», працівники КУ ЦПРПП РМР м. Рені, керівники ЗЗСО та педагоги закладів освіти Одеської області (Подільський, Ізмаїльський, Роздільнянський, Одеський райони).
Захід розпочався з виступу завідувачки кафедри освітньої політики Здрагат С.Г., к.соц.н., котра звернула увагу на особливостях ситуації пов’язаної з воєнним станом, в якій опинились діти в Україні, та яка вимагає від дорослих потреби у створенні просторового й освітнього середовища, де дитина буде відчувати себе у безпеці та захищеною на фізичному і психологічному рівнях. Педагогам було запропоновано рекомендації психологів академії для вчителів та батьків для психологічної допомоги та підтримки учнів і вихованців щодо шляхів подолання стресів під час війни.
З важливими аспектами естетичної культури освітнього середовища закладів освіти, які впроваджують педагогіку Монтессорі, ознайомила Болдирева Г.В., завідувачка НМЛ соціального партнерства та міжнародної діяльності кафедри освітньої політики. В доповіді основна увага була акцентована на те, що освітнє середовище - це система впливів на формування особистості, які містяться в соціальному і просторово-предметному оточенні.
Мітюхіна В.П., методист НМЛ управлінської діяльності кафедри освітньої політики, розглянула з учасниками особливості освітнього середовища закладів освіти, які впроваджують педагогіку Монтессорі, обгрунтувала доцільність застосування методів організації середовища згідно цієї педагогіки, яке враховує та найбільш відповідає дитячим потребам, їх здібностям та інтересам, акцентувала увагу на ролі та функціях вихователя як активного спостерігача та помічника дитини.
Під час рефлексії педагоги відмічали актуальність, своєчасність та важливість тематики заходу. Підсумовуючи роботу засідання, учасники творчої групи спільно розробили рекомендації щодо формування естетичного компоненту виховання дітей на основі педагогіки М.Монтессорі та прийняли рішення продовжити роботу на наступному плановому засіданні у жовтні.