Онлайн-марафон «Організація соціально-психологічної допомоги працівниками психологічної служби під час війни. Крок перший»
29 квіт. 2022
28 квітня на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» розпочався обласний навчальний онлайн-марафон «Організація соціально-психологічної допомоги працівниками психологічної служби під час війни. Крок перший», який започаткував цикл онлайн-марафонів для працівників психологічної служби.
Захід направлений на підвищення фахової компетентності працівників психологічної служби в напрямку соціально-психологічної допомоги учасникам освітнього процесу та громадянам суспільства в цей буремний час війни та бойових дій.
Онлайн-марафон об’єднав понад 120 практичних психологів та соціальних педагогів Одеської області.
Зі словами привітання до учасників звернулась ректор академії, кандидат філософських наук Задорожна Любов Кирилівна, яка зазначила про важливість роботи працівників психологічної служби для психологічного здоров’я громадян - як батьків так і дітей.
Програму онлайн-марафону представили сім спікерів-психологинь кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти та Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»: Олена Солнцева, Ангеліна Лєскова, Тетяна Краснощок, Ірина Варе, Катерина Павленко, Олена Бальбуза та Ірина Орленко.
Теоретично та практично були обґрунтувані основні аспекти організації соціально-психологічної допомоги під час війни в питаннях розуміння природи психічної травми, її стадій, динаміки розвитку у дорослих та дітей, надання екстренної психологічної допомоги після психотравмуючої події, психологічної допомоги дітям, які переживають втрату та стадії горювання, методів зняття психологічної напруги, особливостей роботи з дітьми різного віку в період підвищеного емоційного напруження, використання методів арт-терапії для стабілізації психоемоційного стану та практику роботи з дітьми з ООП в онлайн-форматі в умовах воєнного часу.
Учасники марафону мали можливість обмінятися думками та окремо відзначили актуальність розглянутих питань щодо професійного розвитку, підвищення рівня стресостійкості, відновлення внутрішніх ресурсів та вдосконалення фахового хисту працівників психологічної служби системи освіти.