Дні науки в КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради»

13 трав. 2022
Роль науки та освіти складно переоцінити в сталому розвитку суспільства. В контексті світової науки українські вчені, не зважаючи на існуючі труднощі, завдяки наполегливій праці мають сучасні наукові школи та відомі технологічні розробки, їх високий професіоналізм високо цінується в усьому світі.

Сьогодні в Україні потреба у різноаспектній підтримці науки визнана на рівні держави і знаходить своє відображення в оновленні законодавства, посиленні державного фінансування наукових проєктів, налагодженні внутрішнього та міжнародного партнерства з ключовими стейкхолдерами у сфері науки.
Вже традиційним став День науки в Україні, який відзначається у третю суботу травня і покликаний привернути увагу до здобутків та перспектив розвитку різних галузей науки. Цей день є значимим не лише для українських вчених, а й для освітян, адже якість освіти значною мірою залежить від якості наукового підґрунтя змісту освіти та підходів до організації освітнього процесу.
Зважаючи на сучасні виклики в освіті, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» працює над науково-дослідною проблемою «Розвиток професійної компетентності педагогів в умовах освітніх змін», у межах якої кожна кафедра досліджує певний її аспект, розробляє і впроваджує нові курси підвищення кваліфікації педагогів області, проводять школи, майстер-класи, семінари, конференції, форуми. Так, зокрема, в 2021 році науково-педагогічними працівниками Академії захищено 4 дисертації, видано 2 монографії, 10 підручників та посібників, опубліковано низку статей та тез доповідей. Співробітники закладу та здобувачі освіти є активними учасниками наукових заходів всеукраїнського й міжнародного рівнів.
Слід відмітити, що наша Академія має свої традиції відзначення Дня науки в Україні, які щороку набувають нових обрисів.Так, не зважаючи на складні умови в ці дні вже відбулася низка наукових заходів, серед яких варто звернути увагу на круглий стіл за темою «Науковий здобуток Академії: шлях у майбутнє», проведений науковим відділом та бібліотекою для науково-педагогічних працівників. 11 травня працівники Академії спільно з фахівцями Одеської національної наукової бібліотеки взяли участь тренінгу-практикумі «Міжнародні бази повнотекстових електронних ресурсів колекцій книг і журналів», метою якого було поширення та популяризація світових баз даних наукової інформації.