Презентація навчального посібника «Неформальна освіта людей поважного віку»
12 лип. 2022
11 липня в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася презентація навчального посібника «Неформальна освіта людей поважного віку» (автори: Букач М.М., Задорожна Л.К., Сагач Г.М., Ягоднікова В.В., Клименюк Н.В., Прасол Д.В.). Організаторами події стали КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» та Одеська національна наукова бібліотека.
Директор Одеської національної бібліотеки Бирюкова Ірина Олександрівна привітала всіх присутніх і зазначила, що бібліотека завжди залишається партнером освітян, допомагає реалізовувати потенціал людей, які не зупиняються у своєму розвитку.
Ректор КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради", кандидат філософських наук Задорожна Любов Кирилівна відмітила, що виданий посібник - результат взаємодії науковців, практиків та безпосередніх учасників освытнього процесу, тобто людей поважного віку, це спроба усвідомити і знайти прийнятні форми роботи з цією шанованою віковою групою населення. Посібник призначений для тих, хто організовує роботу «університетів третього віку». Спеціалісти-практики знайдуть у посібнику матеріали, в яких актуалізуються питання розв`язання на практичному рівні філософських, духовно-моральних та психологічних проблем людей поважного віку. Також було зазначено, що для забезпечення запитів людей поважного віку КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради" готовий надати кадрові та інформаційно-технічні ресурси.
Букач Микола Миколайович, доктор педагогічних наук, професор кафедри освітньої політики КЗВО "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради", звернув увагу присутніх на демографічні зміни: за останні сто років кількість людей поважного віку в Україні збільшилася з 3% до 33%, і продовжує стрімко збільшуватися. Природньо, що у цих умовах стрімко зменшується кількість працюючого населення. У такій складній ситуації освітяни мають допомогти державі у створенні умов, для того щоб люди поважного віку якомога більше, скільки дозволить здоров’я, мали можливість вести активний спосіб життя, допомагаючи собі і державі.
Наталія Василівна Клименюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної освіти, наголосила про важливість співпраці сучасної бібліотеки з громадськими інституціями у сфері неформальної освіти дорослих.
Дмитро Вікторович Прасол, кандидат психологічних наук, член Української Асоціації організаційних психологів і психологів праці, доцент кафедри соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, у своєму виступі звернув увагу присутніх на методичні та психологічні аспекти освіти людей поважного віку, переваги інклюзивного навчання.
До обговорення долучився директор науково-педагогічної бібліотеки (м. Миколаїв) Картузов Костянтин Миколайович, котрий підкреслив важливість переосмислення значення сучасної бібліотеки в організації роботи з людьми поважного віку.
Висновком заходку стало розуміння, що освіта – найважливіша передумова повноцінного життя людини будь-якого віку.