Перспектива розвитку стратегії Нової української школи у форматі Державного стандарту базової середньої школи

24 серп. 2022
Якщо ти хочеш зберегти мову та культуру своєї нації – стань її носієм та передавай нащадкам.

На базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» напередодні початку 2022/2023 навчального року 23 серпня відбувся обласний онлайн-семінар–нарада «Перспектива розвитку стратегії Нової української школи у форматі Державного стандарту базової середньої школи».
У заході взяло участь 218 педагогічних працівників області: консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники МО (комісій), учителі української мови та літератури, зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти, які навчатимуть учнів/учениць у 5 класі 2022/2023 навчального року.
Тему заходу «Перспектива розвитку стратегії НУШ у форматі Державного стандарту базової середньої школи» було висвітлено у виступах та презентаціях учителів та фахівців НМЛ мовно-літературної освіти.
Учителів спрямовали на виконання завдань, визначених у Державному стандарті базової середньої освіти, реалізацію компетентнісного потенціалу мовно-літературної галузі, актуалізацію ціннісних орієнтирів, формування предметної та ключових компетентностей здобувачів освіти, починаючи з 5-го класу НУШ.
Надано методичні рекомендації щодо вивчення української мови та літератури, зарубіжної літератури в 5 класі та 6-11 класах у 2022/2023 навчальному році, надання якісних освітніх послуг в умовах повномасштабної війни розв’язаної росією.
Йшла мова про оцінювання учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затверджених наказом МОН України від 01.04.2022 №289 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти».
Ознайомлено учасників із Дорожньою картою вчителя мовно-літературної галузі для роботи в 2022/2023 навчальному році та нормативно-правовою базою з модельними навчальними програмами з української мови та літератури, зарубіжної літератури, рекомендовані наказом Міністерства освіти і науки України від 12.07.2021 №795; інтегрованого мовно-літературного курсу (українська мова та зарубіжна література) 5-6 кл. Зазначено, що модельні навчальні програми спрямовуватимуть діяльність учителя на виконання завдань,
визначених у Державному стандарті базової середньої освіти, реалізацію компетентнісного потенціалу мовно-літературної галузі, актуалізацію ціннісних орієнтирів, формування предметної та ключових компетентностей.
Висвітлені питання семінару створили простір для зацікавленого спілкування освітян області. Спільними зусиллями на освітянській мовній ниві наближаємо нашу Перемогу!