Освітня поїздка в межах чесько-українського проєкту «Посилення інклюзії в Україні»
2 жовт. 2022
З 20 по 28 вересня за фінансової підтримки ГО «Асоціація з міжнародних питань» (АМО, www.amo.cz) в межах чесько-українського проєкту «Посилення інклюзії в Україні» відбулась поїздка українських освітян до м. Брно та м. Праги.
Працівники КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» разом з колегами з Миколаєва та Херсона мали можливість ознайомитись з тематикою навчання українських учнів та умовами їх інтеграції у освітній процес в закладах освіти Чехії, особливістю психологічної підтримки в закладах освіти, практикою організації інклюзивного навчання та міжкультурного виховання, системою навчання дорослих і з тематикою моніторингу якості навчання. Учасники ознайомились з досвідом чеських колег на всіх рівнях системи освіти: від педагогічно-психологічної консультації та закладів освіти до Чеської шкільної інспекції та оцінювання інклюзії в школі.
Зустрічі проходили в форматі комунікативних сесій, а їхня тематика носила різноплановий характер:
1. Педагогічно-психологічні консультації. Лібор Мікулашек, керівник педагогічно-психологічних консультацій м. Брно, та працівники консультації.
2. Інклюзивна освіта на практиці. Івана Меліхаркова, директорка базової школи м. Брно Горацке Намєсті та колектив школи.
3. Соціальна адаптація українських дітей в чеських школах. Оксана Ступак, Ph.D., DrSc. Instructor, Department of Educational Sciences, Університет імені Масарика.
4. Національний педагогічний інститут Чехії: основні напрями діяльності. Організація спільного навчання. Рената Вотавова, керівниця тематичної сфери Спільне навчання, Національного педагогічного інституту Чеської Республіки
5. Університетське навчання майбутніх педагогів та післядипломна педегогічна освіта. Яна Кашпарова, PhDr., Національного педагогічного інституту Чеської Республіки.
6. Система консультування у контексті інклюзивної освіти. Mgr., Мартіна Брожкова, керівниця відділення Консультації Національного педагогічного інституту Чеської Республіки.
7. Оцінювання якості освіти. Ондржей Андрис, заступник головного шкільного інспектора Чеської Республіки.
8. Освітні кризовий менеджмент. Їржі Трунда, директор базової школи Вратіславова.
Під час зустрічей особлива увага приділялась питанням академічної мобільності здобувачів та викладачів, інтернаціоналізації студентів та аспірантів (можливість викладати, навчатися, стажуватися, проводити наукову діяльність в закордонному закладі освіти, брати участь у освітніх та наукових проєктах).
З українськими освітянами також зустрілась Зденка Цайсова, керівниця відділу прав людини та трансформаційної політики МЗС Чехії. Під час зустрічі обговорювались актуальні проблеми системи освіти України та перспективи подальшої співпраці.
При плануванні змісту поїздки організатори та координатори врахували всі запити учасників, тому в повній мірі відчувались плідність та перспективність результатів спільних обговорень та жвавих дискусій з проблем та перспектив розвитку системи освіти України, пошуку спільного та відмінного в системах освіти наших країн тощо.
Висловлюємо щиру подяку за організацію на високому рівні та супровід під час перебування у Чехії:
- Зденці Ваґнеровій, координаторці міжнародних трансформаційних проєктів AMO в Україні;
- Валентині Люлі, асистентці трансформаційних проєктів AMO в Україні.
Щиросердна подяка всім чеським колегам за підтримку та відкритість для обміну досвідом!