Фахова студія для працівників психологічної служби системи освіти Одеської області «Модеруємо психологічний супровід»
27 жовт. 2022
27 жовтня на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» центром практичної психології та соціальної роботи у режимі online була проведена фахова студія для працівників психологічної служби системи освіти Одеської області за темою: «Модеруємо психологічний супровід».
До участі у заході долучились понад 80 практичних психологів та соціальних педагогів Одеської області.
Фахова студія розпочалась з теми «Стресостійкість як інтегративна властивість особистості: внутрішні та зовнішні ресурси», яку розкрила Олена Солнцева, завідувачка центру практичної психології та соціальної роботи. Під час обговорення цієї теми були розглянуті питання розвитку рівня стресостійкості, методи психофізіологічної та емоційної саморегуляції дітей та дорослих.
Особливо важливим напрямком в умовах дистанційного та змішаного навчання було визначено застосування в роботі працівників психологічної служби інформаційних технологій, медіа-інструментів та відповідних онлайн-застосунків, які сприяють розвитку системи підтримки та допомоги дитині в освітньому процесі та підвищення життєстійкості.
У роботі фахової студії взяла участь Ірина Овадюк, практичний психолог Одеської загальноосвітньої школи №15 м. Одеси, яка розкрила особливості проведення занять в онлайн форматі та важливість психологічної підтримки учнів в умовах воєнного стану. Були розглянуті особливості організації групової роботи в онлайн форматі зі школярами, важливість групових зустрічей для дітей під час дистанційного навчання, особливості взаємодії з дітьми різної вікової категорії.
Баранова Вікторія, консультантка ЦПРПП Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, презентувала авторську методики «Ландшафт мого тіла», мета якої полягає в діагностиці та корекції емоційного стану, підвищення рівня стресостійкості.
Під час фахової студії були надані практичні поради щодо роботи з дітьми в режимі online, опрацьовані прийоми групової роботи та дієві техніки і вправи для стабілізації емоційного стану дітей шкільного віку.
В ході панельної дискусії учасники визначили важливість психологічного супроводу в екстремальних умовах невизначеності, великої кількості стресогенних факторів, психотравмуючих ситуацій та отримали відповіді на загальні питання щодо планування роботи психологічного супроводу в онлайн форматі в умовах воєнного стану.