Онлайн-майстерка від Наукового товариства академії «Робота з науковими джерелами: лайфхаки для майстерності»
29 жовт. 2022
Під час написання тез, статей, кваліфікаційних та дисертаційних робіт, підготовки до семінарських занять, виконання самостійних завдань в межах опанування навчальних дисциплін у здобувачів вищої освіти та молодих вчених виникає низка питань:
Як швидко віднайти достовірні і актуальні для сьогодення наукові джерела?
Як не бути спійманим на плагіаті і дотриматися принципів академічної доброчесності під час цитування?
Як написати якісний академічний текст і надати йому неповторного наукового стилю?
Тож в межах діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» 28 жовтня відбулася онлайн-майстерка «Робота з науковими джерелами: лайфхаки для майстерності».
Під час онлайн-майстерки, яка об’єднала здобувачів освіти, наукових та педагогічних співробітників академії науковці нашої академії поділяться лайфхаками для майстерності з власного досвіду наукової діяльності.
Так, Світлана Онищук, кандидат педагогічних наук, методистка науково-методичної лабораторії виховання, соціальної і здоров’язбережувальної освіти, старша викладачка кафедри методики викладання і змісту освіти, на прикладі власного дисертаційного дослідження актуалізувала питання необхідності дотримання принципів та правил прямого і непрямого цитування, привернувши увагу перефразуванню та узагальненню.
Наталія Шатайло, кандидат педагогічних наук, завідувачка науково-методичної лабораторії громадянської, історичної та мистецької освіти, старша викладачка кафедри методики викладання і змісту освіти, в ході свого виступу розкрила різні аспекти використання мовних зворотів та кліше в науковому тексті. Науковицею було окреслено особливості наукового тексту, його ознаки, з використанням авторських тез проілюстровано завдання, які виконують мовні звороти та кліше. Цінними були поради щодо використання різних способів генерування ідей, зокрема ментальної карти, необхідності приділяти значення коректному тлумаченню подібних за значенням слів. Окрім порад з набуття навичок написання наукових текстів, пані Наталією була зроблена підбірка типових для наукових текстів мовних зворотів та кліше, якими вона гречно поділилася з учасниками майстерки.
Також під час майстерки Марія Гриньова, голова Наукового товариства академії, здобувачка наукового ступеня доктора філософії в галузі освіти за спеціальністю 011 "Освітні, педагогічні науки". Методистка науково-методичної лабораторії соціального партнерства та міжанродної діяльності кафедри освітньої прлітики, проконсультувала щодо різних способів пошуку україномовних та іншомовних наукових джерел в пошуковій системі вільного доступу Googl Академія і окреслила основні переваги та особливості роботи з Національним репозитарієм академічних текстів.
На завершення майстерки учасники знову звернулися до попередньо згадуваного висловлювання Григорія Сковороди, адже, дійсно, «вправи через помилки ведуть до витонченості письма». Водночас, ми переконані, ті поради, які отримали учасники майстерки з досвіду науковців академії, допоможуть зробити процес наукового поуку більш конструктивним, а науковий стиль особливим.