Круглий стіл «Діяльність рад молодих вчених Одеської області: виклики сьогодення»
2 груд. 2022
З нагоди Всесвітнього дня науки 2 грудня у змішаному форматі відбувся круглий стіл «Діяльність рад молодих вчених Одеської області: виклики сьогодення», організатором якого стала Рада молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації.
З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися Т.М. Абозіна, заступник директора Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, О.П. Ващук, Голова Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, А.О. Докус Ангеліна, перша заступниця голови Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації, К.І. Спасова, член Ради молодих вчених при Одеській обласній державній адміністрації.
В ході круглого столу молоді вчені та здобувачі вищої освіти закладів вищої освіти Одещини мали можливість представити досвід діяльності рад молодих вчених та наукових товариств, обговорити існуючі здобутки та проблеми в галузі науки, а також перспективні напрямки співпраці на регіональному, всеукраїнському та міжнародному рівні.
Під час круглого столу Гриньовою М.В. та Щур В.В. був представлений досвід діяльності Наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» на тему: «Наукове товариство: спільнодія у пошуках нових сенсів наукової діяльності в умовах викликів сьогодення». Так, 2021-2022 роки для нашого наукового товариства можна охарактеризувати як роки спільнодії досвідчених науковців, молодих вчених та здобувачів вищої освіти у пошуках нових сенсів наукової діяльності в умовах національних та глобальних викликів сьогодення, зокрема євроінтеграційних процесів в Україні, діджиталізації та інноваційної проактивності різних сфер життєдіяльності суспільства, пандемії COVID-19, повномасштабного вторгнення росії в Україну і, як наслідок, існуючого розриву між наукою, освітньою практикою та запитами суспільства. Відмітимо, що у пошуках нових сенсів наукової діяльності в умовах викликів сьогодення наше наукове товариство усвідомлює необхідність і спрямовує свою діяльність на посилення взаємодії педагогічної науки та освітньої практики. І виходячи з цього, звернемося до думки Євгеніо Тіроні, котрий зазначав, що задля того, щоб знайти відповідь на питання «Яка освіта нам потрібна?», слід спитати себе: «А у якому суспільстві ми хочемо жити?».