Розширене засідання Вченої ради
23 груд. 2022
23 грудня у змішаному форматі відбулося розширене засідання Вченої ради КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», в ході якого були підведені підсумки 2022 року, визначені пріоритетні напрямки розвитку й діяльності академії на 2023 рік та заслуханий звіт ректора академії, к.філ.н. Задорожної Любов Кирилівни.
До початку засідання з промовою виступив Олександр Лончак, директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, котрий окреслив здійснені впродовж року основні заходи на підтримку учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану, висловив вдячність освітянам Одещини за відданість своїй справі і побажав усім сил духу та єднання на шляху до нашої Перемоги.
У своєму звіті Любов Задорожна зазначила, що головною метою діяльності академії у 2022 році було здійснення інноваційної освітньої діяльності та науково-методичне забезпечення системи неперервної педагогічної освіти, спрямованої на професійний розвиток педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти в умовах низки викликів, серед яких зокрема впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти у 5-х класах, продовження пілотування Державного стандарту базової середньої освіти у 6-х класах, продовження пандемії SARS-CoV-2, а головне - воєнний стан та особливі умови діяльності.
І в цих умовах академії вдалось організувати результативний робочий процес за всіма запланованими напрямами діяльності. Так, була забезпечена стабільна і якісна робота курсів підвищення кваліфікації, безперебійно здійснювалися освітній процес та організаційна робота у магістратурі та аспірантурі. За рік організовано і проведено низку наукових заходів всеукраїнського та регіонального рівнів. Тривала робота з наповнення репозитарію академії, розширено співпрацю з науковими бібліотеками.
Пріоритетом діяльності академії у 2022 році залишилось здійснення науково-методичного супроводу впровадження Концепції «Нова українська школа», було продовжено системну діяльність з підтримки педагогів на шляху реалізації освітніх змін завдяки проведенню низки методичних заходів, активно працювала робоча група координаторів освітніх галузей НУШ, створено Центр супервізії та наставництва, у партнерстві із закладами освіти здійснювалася експериментальна робота, продовжилася реалізація регіональних, всеукраїнських та міжнародних проєктів.
Особлива увага була приділена роботі з обдарованою молоддю. Академією здійснено науково-методичний, організаційно-інформаційний супровід низки всеукраїнських та міжнародних конкурсів, змагань, інтелектуальних ігор.
В умовах повномасштабної збройної агресії рф проти України система освіти зіткнулась з новими викликами, новими завданнями, серед яких, одним з першочергових є збереження психічного здоров’я учасників освітнього процесу. Тож питання психоемоційної підтримки учнів, педагогів, батьків, керівників закладів освіти набуло для академії надзвичайного значення і втілилося у низці заходів відповідної тематики для різної цільової аудиторії.
В цей нелегкий для усіх час науково-педагогічні та педагогічні працівники академії активно здійснювали навчання під час різноманітних семінарів, вебінарів, тренінгів, майстер-класів та інших форм неформальної освіти з різноманітних питань сучасного розвитку педагогіки і психології, методичної роботи в сфері дошкільної, початкової, загальної середньої освіти, а також психосоціальної підтримки і психолого-педагогічної підтримки дітей, батьків, педагогів в умовах воєнного стану.
Серед здобутків академії в 2022 році – відновлення видання журналу «Наша школа: науково-практичні студії», успішна акредитація освітньо-професійної програми «Освітній менеджмент у педагогічних системах», перемога у Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті».
Здобутки у різних напрямах діяльності, нові завдання, які постають у процесі роботи, аналіз викликів і перспектив дозволяють визначити орієнтири для розробки нової Стратегії розвитку академії, що має відобразити місце закладу у суспільстві, освіті регіону і країни. Також в 2023 році на академію чекають зміни у структурі, що обумовлено розширенням напрямків діяльності та відповідно необхідністю оптимізації внутрішньоакадемічних процесів.
Цьогоріч ми продемонстрували стійкість, турботу, солідарність, співпрацю, лідерство, зростання, трансформацію. Наша академія іде в новий рік з вдячністю за співпрацю усім стейкхолдарам в умовах різноаспектних викликів, зокрема Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, Державній службі якості освіти в Одеській області, управлінням освіти та керівникам ЗЗСО територіальних громад області, українським та міжнародним освітнім інституціям та неурядовим організаціям-партнерам. Впевнені, спільними зусиллями усе заплановане на 2023 рік здійсниться! Головне – переможного миру нашій Україні!