Семінар-тренінг для працівників ЦПРПП у межах методичного марафону «Стаємо сильнішими разом!»

2 бер. 2023
У межах реалізації швейцарсько-українського проєкту «DECIDE – Децентралізація для розвитку демократичної освіти» 1 березня до методичного марафону «Стаємо сильнішими разом» (використання ресурсів ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни) приєдналися директори та консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Семінар-тренінг для працівників ЦПРПП у межах методичного марафону «Стаємо сильнішими разом!»

 

У межах реалізації швейцарсько-українського проєкту «DECIDE – Децентралізація для розвитку демократичної освіти» 1  березня до методичного марафону  «Стаємо сильнішими разом» (використання ресурсів ОДГ/ОПЛ задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни) приєдналися  директори та консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників.

Методичний супровід професійного розвитку консультантів ЦПР ПП здійснювали тренери Ганна Болдирєва та Світлана Воронова.

Семінар-тренінг розпочався з налагодження демократичної взаємодії учасників завдяки погодженню правил спільнодії з урахуванням принципів партисипації. Надалі основна увага була приділена розгляду у  соціальному, психологічному  та педагогічному аспектах проблеми інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни. Співробітники ЦПР ПП не тільки мали змогу поглибили обізнаність у сфері освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, а й проаналізували,  який життєвий досвід отримають діти в умовах війни, та які завдання стоять перед педагогами в контексті цього.

Практичне ознайомлення із методичним порадником для педагогічних працівників та працівниць закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти з використання ресурсів ОДГ/ОПЛ у роботі з дитячими спільнотами задля сприяння інтеграції дітей, які опинилися в умовах війни, проходило в інтерактивній формі з використанням різних онлайн-застосунків та на основі постійного діалогу і рефлексії.

Так, одним із основних завдань педагогів є налагодження ефективної міжособистісної комунікації учасників освітнього процесу, створення у дитячій спільноті простору співпереживання і взаємопідтримки. Саме на це звернули увагу учасники заходу, опрацьовуючи вправу «Вирішуємо конфлікти у шість кроків», в ході якої на прикладі конкретної ситуації були розглянуті різні типи розв’язання конфлікту. А розвиток у дітей емоційного та соціального інтелектів матиме позитивний вплив на спільнодію у дитячій спільноті. Це довели учасники марафону, виконуючи вправу «Перші враження».

Учасники марафону «Стаємо сильнішими разом» обмінялися думками щодо актуальності проблеми і перспектив освітніх змін, ознайомилися із практичними і дієвими навчальними інструментами ОДГ/ОПЛ, які в подальшому планують використовувати під час надання консультацій педагогам, та зазначили, що ефективно використовувати власні ресурси – це одне з найголовніших завдань збереження психічного здоров’я дитини.