Психосоціальна підтримка вчителів і учнів в умовах війни
3 березня проведено практикум для вчителів початкової школи «Психосоціальна підтримка вчителів і учнів в умовах війни».
З метою дієвої допомоги та надання корисної інформації про здійснення психосоціальної підтримки педагогів та учнів в умовах воєнного стану організовано та проведено практикум «Психосоціальна підтримка вчителів і учнів в умовах війни».
Учасниками практикуму стали вчителі початкової школи та вихователі групи продовженого дня м. Одеса та Одеської області.
Виступ Людмили Цибух, завідувача кафедри психології, соціальної роботи та інклюзивної освіти, присвячено особливостям психологічної підтримки учнів молодшого шкільного віку під час війни. Спікерка висвітлила питання взаємодії з учнями, які є ВПО та з учнями, батьки яких на війні. Ознайомила педагогів із стабілізаційними вправами, які можна застосовувати у роботі з дітьми. При цьому основний акцент було зроблено на техніках, які можна застосовувати під час онлайн навчання.
Тетяна Гарачук, доцент кафедри дошкільної і початкової освіти розкрила роль та значення ранкової зустрічі як форми психосоціальної підтримки молодших школярів. Надано банк вправ та практичних активностей, які можна використовувати на ранкових зустрічах у початковій школі для психосоціальної підтримки школярів. Учасники практикуму змогли активно долучитися, взяти участь у вправах, обговорити їх значення та специфіку застосування, поставити питання, отримати поради й рекомендації.
Матеріали для виступу взято з серії вебінарів для тренерів ІППО «Психосоціальна підтримка вчителів і дітей в умовах війни» у рамках проєкту «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»).