Дискусійний простір "НУШ: рухаємось разом" мовно-літературна освітня галузь (іноземні мови)
15 березня 2023 року продовжив роботу дискусійний простір. У ньому взяли участь 70 вчителів іноземних мов ЗЗСО Одеської області. Простір проходив у форматі онлайн.
Програма простору складалася з таких питань:
Графічний дизайн на уроках іноземної мови.
Процес формування мовленнєвих навичок учнів з використанням цифрових технологій.
Інтерактивні додатки до підручників видавництва “Ранок”.
У ході обговорення було зазначено, що застосування ІКТ є важливою умовою ефективного навчання, потужним інструментом для поліпшення якості освітнього процесу. Одним з ефективних інструментів можуть стати електронні інтерактивні додатки – це інтерактивні дидактичні посібники, які зручно демонструвати на екрані персонального комп’ютера чи мультимедійній дошці. Світлана Печенізька(Губарєва) презентувала інтерактивну платформу видавництва «Ранок», який надає можливість завантажити додаткові матеріали до посібників видавництва "Ранок". Сайт дає можливість співпрацювати з учнем, перевіряти динаміку його успіхів.
Впродовж дискусійного простору учасники дискусії не тільки отримали можливість поділитися власним досвідом використання цифрових інструментів на своїх уроках, а й стати активним спостерігачем роботи з графічним редактором Canva, який презентувала Тетяна Юрченко. Формування креативності та зорового сприйняття додає учням можливість не тільки спостерігати за вчителем, а й самостійно творити, працювати на результат.
Розвиток мовленнєвих вмінь та навичок є незаперечною компетенцією, необхідною для повноцінної взаємодії сучасного громадянина у соціумі. В онлайн форматі спілкування «живою» мовою інколи стає викликом для вчителів. Просту у використанні платформу для відео звернень (Flipgrid), яка дозволяє вчителям та учням записувати, модерувати та завантажувати завдання, теми для обговорення тощо, презентувала Наталія Береснєва. Цей формат роботи із відео записами надає учням можливість відпрацьовувати мовні меседжі до вищого рівня, а вчителям - можливість створювати різні групи, записувати фрагменти уроків та слухати своїх учнів.
Впродовж дискусійного простору було надано можливість спілкуватися учасникам простору один з одним, із спікерами в форматі дискусії, а й з використанням цифрової дошки Padlet, де вони змогли ставити запитання та надати зворотній зв1язок, який підтвердив розуміння основних цифрових інструментів, як невід’ємної частини ефективного сучасного уроку, їх різноманітність та багатогранність, важливість у процесі формування різних компетентностей учнів у сучасному освітньому середовищі.
Вчителям потрібно докласти чимало зусиль, аби цифрові інструменти ефективно запрацювали в його педагогічній діяльності. Саме тому є сенс частіше зустрічатися на подібних педагогічних заходах для обміну думками й пошуку найоптимальніших варіантів адаптації при переході з офлайн на онлайн формат навчання, в чому звичайно дуже допомагає і методична підтримка, і сучасні інтерактивні розробки до підручників.
Спікери простору:
Наталія Береснєва, координатор мовно-літературної освітньої галузі (іноземні мови), тренер НУШ Британської ради, старший викладач кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».
Світлана Печенізька(Губарєва) - кандидат філологічних наук, доцент кафедри іноземної філології Київського національного університету культури і мистецтв, співавтор підручників та посібників з англійської мови для дітей та дорослих, лінгвокоуч.
Тетяна Юрченко, тренер НУШ, методист лабораторії мовно-літературної освіти кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».