Друга екскурсія "Різнобарв'я освіти Одещини" виставковою залою Академії
У ході оглядової екскурсії, Олена Ліненко представила колегам виставкову залу як музейний освітній простір, ознайомила з його концепцією, особливостями, з матеріальною та віртуальною експозиціями та їх наповненням. Говорили про роль музейної педагогіки в освітньому процесі, а також о важливості музейної комунікації, особливо зараз, під час війни.
Вивчення історії освіти Одещини дає неймовірну кількість матеріалів для роздумів щодо джерел життєдайних сил, що зумовили яскравий та бурхливий розвиток нашого південного регіону. Говорили про те, як освіта пов'язана з політичними та економічними процесами, чому та як вчили дітей у різні часи, як велася підготовка педагогічних кадрів, які були освітні заклади, як трансформувалась система освіти відповідно до історичного контексту.
Працювали над викриттям історичних наративів на прикладах конкретних фактів з історії освіти Одещини, обговорювали питання співіснування мультикультурності та глибоко укоріненої української традиції на Одещині.
Олена Ліненко анонсувала тему наступної зустрічі з любителями історико-освітянських розвідок: репресії щодо освітян Одещини у 1920-1930-ті роки.
Тож чекаємо нової зустрічі з колегами у нашій виставковій залі!