Всеукраїнська наукова конференція до 180-річчя з дня народження М. Ф. Комарова
Його називали «адвокатом української культури», «українським серцем Одеси». Юрист за освітою, Михайло Комаров з 1887 року працював нотаріусом в Одесі.
Разом з тим, перший бібліограф творчості Т.Г. Шевченка, укладач першого російсько-українського словника, бібліотекар, бібліограф, видавець, редактор, очільник одеської «Просвіти. Протягом життя був вірним справі популяризації української літератури та бібліографії.
У заході брали участь співробітники Академії - завідувачка науково-педагогічної бібліотеки Людмила Саєнко, методист Центру освітніх ініціатив Олена Ліненко. У доповіді була зосереджена увага учасників конференції на фактах з життя сина М. Ф. Комарова –Богдана, як організатора української освіти на Одещині в 1917-1920 рр. Богдан Михайлович Комаров (1882-1975) продовжив справу свого батька як український бібліограф, публіцист, природознавець.
Для освітян Одещини буде цікава його педагогічна діяльність. У березні 1918 року (період УНР) Богдан Комаров займав посаду голови комісаріату зі справ одеської навчальної округи, природознавець за фахом, викладав географію України та методики природознавства для вчителів початкових шкіл на курсах українознавства у1918 році. У 1920-х роках продовжив роботу в освіті, а саме очолив комісію з перекладу на українську мову шкільних підручників природознавчого циклу, одночасно очолював Державну українську бібліотеку в Одесі. Більш детальніше ці матеріали незабаром будуть представлені у виставковій залі академії.