Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики»// «Інструменти професійного розвитку педагогічного працівника через участь в освітянських мережевих спільнотах»

11 квіт. 2024
У мережі активно створюються професійні об’єднання, спільноти для забезпечення середовище зв’язку, обмін та поширення інформації, відповідно до запиту та потреб. 11 квітня 2024 року для співробітників центрів професійного розвитку педагогічних працівників відбувся практичний інтенсив, на якому обговорювалися особливості створення освітянських мережевих спільнот, які можуть бути корисними як для їх безпосередньої діяльності, так і для роботи педагогічного колективу та педагогічного працівника зокрема.

Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики»//

«Інструменти професійного розвитку педагогічного працівника

через участь в освітянських мережевих спільнотах»

 

У мережі активно створюються професійні об’єднання, спільноти для забезпечення середовище зв’язку, обмін та поширення інформації, відповідно до запиту та потреб. 11 квітня 2024 року для співробітників центрів професійного розвитку педагогічних працівників відбувся практичний інтенсив, на якому обговорювалися особливості створення освітянських мережевих спільнот, які можуть бути корисними як для їх безпосередньої діяльності, так і для роботи педагогічного колективу та педагогічного працівника зокрема.

Модератор заходу, Ганна Болдирєва, методист НМЛ управлінської діяльності та забезпечення якості освіти кафедри філософії освіти, акцентувала увагу на різних формах взаємодії та співпраці в контексті освітянських ініціатив та професійного розвитку.

Учасники заходу обговорили, як зробити освітянську мережу на користь педагогам. Розглянувши чинники затребуваності та популярності різних освітянських мережевих спільнот, зазначили, що інтеграція педагогічного працівника в освітянські мережеві спільноти сприяє не тільки розвитку їх фахових компетенцій та професійному розвитку, обміну досвідом, а й підтримці, адаптації до сучасних реалій.

Директори та консультанти ЦПР ПП практично опрацювали модель-схему розбудови мережевих спільнот і, застосовуючи ефективні інструменти, надали своє пропозиції зі створення мережевої учнівської, педагогічної спільнот та спільноти закладів освіти певної громади. 

У рамках заходу з метою усвідомлення переваг демократії як одного із способів організації груп людей було презентовано курс для керівників ЗЗСО області, у яких впроваджуватиметься КЗВ «Навчаємось жити в громаді» для учнів 8 (9) класів у 2024/2025 н.р.

Дякуємо за цікаві ідеї, активний обмін думками.