#ПРАКТИЧНІ ІНТЕНСИВИ# Науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарної освіти

26 квіт. 2024
Пробіг насичений тиждень практичних інтенсивів відповідно плану Академії

#ПРАКТИЧНІ ІНТЕНСИВИ#
Науково-методичної лабораторії суспільно-гуманітарної освіти
Пробіг насичений тиждень практичних інтенсивів відповідно плану Академії

 

23 квітня 2024 року локація для вчителів освітньої галузі «Фізична культура» за темою: «Розвиток координаційних здібностей учнів: вправи з тенісним м’ячем».
В рамках локації зазначалось про важливість та необхідність розвиненості рівня координаційних здібностей особливо на етапі початкової підготовки учнів. Розвинена координація дозволяє учням швидко засвоювати нові рухові дії, бути рухливим, швидко реагувати на мінливу ситуацію. Розвиток координації учнів сприяє закладенню бази для формування складних рухових умінь і навичок, а також впевненість в собі на тлі сформованих рухових умінь. Проаналізували відеоконтенти зі спеціальними вправами для застосування на уроках у форматі змішаного навчання.

 

23 квітня 2024 року локація для вчителів іноземних мов за темою «Цифровий інструментарій: можливості, практики»
Спікери окреслили важливість комунікативних підходів до навчання мови, доцільних для застосування у контексті віддаленого навчання, зосередили особливу увагу на використанні цифрових інструментів, з урахуванням планування та організації уроку щодо управлінні ресурсами/матеріалами, пошуку шляхів інтегрування соціально-емоційного навчання в шкільну практику. Застосування ІКТ є важливою умовою ефективного навчання, потужним інструментом для поліпшення якості освітнього процесу. Одним з ефективних інструментів є онлайн ресурси – інтерактивні підручники, дидактичні посібники, путівник із дистанційного навчання, відео- та аудіо-серіали.

23 квітня 2024 року локація для вчителів громадянської та історичної освітньої галузі за темою: «Ресурси, стратегії, практики».

Спікер заходу Вікторія Яроменко ознайомила педагогів із сучасними техніками удосконалення навичок медіаграмотності та розвитку критичного мислення на уроках історії та громадянської освіти. Учасники дізналися про ефективні засоби досягнення позитивного впливу медіатекстів на користувачів та репрезентацію навколишнього середовища через медіа.

Увагу присутніх було акцентовано на особливостях освіти з медіаграмотності її використанні не лише у навчанні, але й у нашому особистому житті.

Вчителі зазначили важливість запропонованих ресурсів та сучасних електронних додатків до уроків, які комплексно формують медіакультуру здобувачів освіти.

25 квітня 2024 року локація для вчителів мовно-літературної освітньої галузі (українська мова та література, зарубіжна література) за темою: «Інтеграція української та європейської освітніх систем».

В межах практичного інтенсиву розглянуто стратегічні завдання євроінтеграції українського освітнього простору, зокрема: актуалізація науково-педагогічного педагогічного персоналу; створення дорожньої карти входження освітньої системи України до європейського освітнього простору; реформування фінансування системи освіти України; запровадження сучасних освітніх технологій; розширення автономності закладів освіти; підвищення якості підготовки учителів; міжнародне співробітництво закладів освіти; освітня мобільність...

Спікери кожної локації порушили актуальні питання сучасної освіти під час воєнного стану.

До наступних зустрічей у травні!

Разом до перемоги!