«До Дня пам’яті та примирення»
«До Дня пам’яті та примирення»
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня. Запровадження цієї пам’ятної дати приєднує Україну до європейської традиції пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни.
Друга світова війна, протягом якої були скоєні жахливі, нелюдські злочини, залишила після себе біль та гіркі спогади. У цій війні український народ, здобуваючи перемогу над нацизмом спільно з народами інших країн, заплатив безмірно високу ціну.
Другий рік поспіль українці проводять День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в умовах сучасної повномасштабної війни росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії.
На вшанування пам’яті про кожного, хто, долаючи втрати і горе, приклав титанічні зусилля в боротьбі з нацизмом, а також усіх жертв цієї страшної війни, Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні матеріали до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом (з матеріалами можна познайомитися за посилання https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/viyskovym/6401.
До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні науково-педагогічна бібліотека Академії підготувала тематичну книжкову виставку «1939-1945. Пам’ятати заради майбутнього». Представлені документи дають розуміння необхідності переосмислення подій Другої світової війни, чесний діалог навколо складних сторінок минулого. Запропоновані матеріали розкривають місце і роль України у Другій світовій війні, внесок українського та інших народів у перемогу над нацизмом, розповідають сувору правду про ті важкі роки, коли кожен день відбувався подвиг, висвітлюють різні аспекти життя українців в умовах воєнного часу. (Посилання https://bibloano.oano.od.ua/uk/news-78-11739/.
Виставка експонується за адресою:
Площа Михайлівська, 17,
читальний зал (К.110)