Галина Могильницька у пам’яті сучасників!

15 трав. 2024
14 травня в Одеській академії неперервної освіти відбувся захід, присвячений вшануванню Галини Могильницької – педагогині, публіцистки, поетки, учасниці правозахисного руху, громадської діячки, заслуженого працівника освіти України, авторки численних підручників і публікацій на методико-педагогічну, суспільно-політичну, релігієзнавчу тематику.

Галина Могильницька у пам’яті сучасників!

 

14 травня в Одеській академії неперервної освіти відбувся захід, присвячений вшануванню Галини Могильницької – педагогині, публіцистки, поетки, учасниці правозахисного руху, громадської діячки, заслуженого працівника освіти України, авторки численних підручників і публікацій на методико-педагогічну, суспільно-політичну, релігієзнавчу тематику. 

Відкрила літературні читання «Літературно-педагогічний код Галини Могильницької» ректорка Академії Любов Задорожна, яка зазначила, що життя Галини Анатоліївни переповнювала любов до України, до українського слова, до української освіти. Вона завжди була беззаперечним авторитетом для вчителів Одещини, для колег, з якими працювала впродовж десятиліть у стінах Академії. Вона була легендою і водночас – просто Жінкою.

Прозвучав відеовиступ директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка. «Красива, креативна, романтично піднесена, з прекрасним голосом», – такою він знав Галину ще у студентські роки. Усе її життя – невтомна праця в ім’я України. Вона залишалась на висоті... На висоті служіння українській справі. Голос Галини Могильницької був твердим і чутним, а позиція – аргументованою, послідовною й непохитною.

Різні грані літературно-педагогічного таланту Галини Анатоліївни у своїх виступах висвітлювали Сергій Дмитрієв – голова Одеського відділення НСПУ, доцент Одеського національного університету імені І.І.Мечникова; Валерія Романко – режисерка Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василя Василька; Тетяна Бандура – доцент Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського; Марина Забуранна – письменниця, голова Одеського обласного відділення Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка, викладачка Одеського фахового коледжу комп’ютерних технологій. 

Учениці 10 класу Великодолинського ліцею № 2. Одеського району Одеської області підготували відеоролик про творчість Галини Могильницької, де були використані кадри із виступів п. Галини (Любов Скалозуб – керівниця учнівських робіт, учителька української мови та літератури).

Оксана Кузнєцова, проректорка з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної діяльності, презентувала ініціативу Одеської академії неперервної освіти щодо запровадження заохочувальної відзнаки імені Галини Могильницької з метою вшанування її внеску у розвиток української освіти та культури і заохочення освітян, науковців, культурних діячів, усіх зацікавлених до дослідження творчості письменників та поетів Одещини та розвитку освіти на засадах літературно-краєзнавчого підходу.

Ярослава Різникова (заступник директора Департаменту культури, національностей та релігій Одеської обласної державної адміністрації, член НСЖУ, лауреатка літературних премій імені Григорія Сковороди та Івана Франка) поділилася особистими спогадами про Галину Могильницьку як маму, учителя і наставника. Пані Ярослава подякувала всім, хто пам’ятає Галину Анатоліївну, і наголосила на тому, щоб ця пам’ять була дієвою та спонукала до справ заради розвитку Української Держави. 

Приємно отримувати подарунки…Пані Ярослава подарувала до музею Академії портрет Галини Могильницької.

Цінуємо і бережемо духовний спадок видатних постатей українського світу! Разом до Перемоги!