Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» (дошкільна освіта)

17 трав. 2024
Музей – осередок національної пам’яті. 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. 16 травня 2024 відбулося засідання педагогічної студії «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» для керівників, вихователів-методистів ЗДО, консультантів ЦПРПП за темою «Музейна педагогіка в закладі дошкільної освіти: інноваційна технологія формування національної свідомості дитини».

Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» (дошкільна освіта). Тема: Музейна педагогіка в закладі дошкільної освіти:  інноваційна технологія формування національної свідомості дитини

 

Музей – осередок національної пам’яті. 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. 16 травня 2024  відбулося засідання педагогічної студії «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога»  для керівників, вихователів-методистів ЗДО, консультантів ЦПРПП  за темою «Музейна педагогіка в закладі дошкільної освіти:  інноваційна технологія формування національної свідомості дитини». У роботі педагогічної  студії взяли участь 25 працівників закладів дошкільної освіти Одеської області.  

Спікер педагогічної студії Ліненко Олена Василівна, методист Центру освітніх ініціатив КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», визначила поняття застосування технології музейної педагогіки в закладах дошкільної освіти та  надала учасникам історичні факти розвитку дошкільної освіти в Одеському регіоні,  та наголосила на тому що освіта це частина культури, яка постійно реагує на зміни у суспільстві та сприяє розвитку.

Спікером педагогічної студії також стала Керізь Алла Владиславівна, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Чорноморської міської ради Одеського району Одеської області, яка розповіла про впровадження музейної педагогіки та формування розвивального середовища ЗДО за допомогою музейних експозицій. Алла Владиславівна презентувала досвід роботи закладів дошкільної освіти №1, №5, №6, №8 м.Чорноморська, в яких організовані мінімузеї «Лялька-мотанка», «Талановиті пальчики», «Музей Чорного моря», «Українська світлиця». Поділилася досвідом реалізації творчого проєкту «Я в музеї». 

Модератором заходу була Паламарчук Ірина Вячеславівна, завідувач науково-методичної лабораторії дошкільної освіти яка узагальнила тему та зазначила що сьогодні, в умовах війни, саме музеї можуть стати тими місцями, де діти зможуть знайти для себе мотивацію й натхнення продовжувати пізнавати культуру, історію, науку рідного краю  та світу  в цілому відкривати для себе цей світ по-новому.

Учасники цікавилися алгоритмами створення мінімузеїв, музейних осередків, змінних експозицій та постійних виставок та отримали поради та рекомендації від експертів.  Жваве обговорення викликало питання важливості застосування музейної педагогіки у воєнний час для формування національної свідомості дитини дошкільного віку.