«Безпечне освітнє середовище в закладі освіти»

3 черв. 2024
Впродовж травня у м. Київ відбувалось навчання тренерів пілотних областей - Одеської та Житомирської - за програмою «Безпечне освітнє середовище в закладі освіти» за ініціативи Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту та за підтримки UNESCO в рамках Національної програми психічного здоров'я та психосоціальної підтримки, ініційованої Першою Леді України Олена Зеленська.

Навчання пройшли 55  тренерів Одеської області, серед яких співробітники Одеської академії неперервної освіти, представники Центрів професійного розвитку та Інклюзивно-ресурсних центрів. Завдяки пілотному проєкту, спрямованому на посилення безпеки освітнього середовища та захист майбутнього покоління, на базі інфраструктури МВС України, Академії патрульної поліції та тренувального центру ДСНС, учасники тренінгу удосконалили знання з організації психологічно та фізично безпечного освітнього середовища, відпрацювали алгоритми реагування під час надзвичайних ситуацій. Майбутні тренери із завзяттям виконували задання для команд реагування, моделювали ситуацію прискіпливого інспектування закладу щодо дотримання правил безпеки. Учасники тренінгу отримали необхідний інструментарій та на власному досвіді впевнилися – співпраця та взаємодія закладів освіти з іншими службами реагування в умовах надзвичайних ситуацій НЕОБХІДНА!!!
"Безпека — це не просто правила, це командна справа!", - ось гасло, яке вело усіх учасників протягом виснажливих випробувань практичної частини, що  включала тренування в теплодимокамері-лабіринті, вміле використання первинних засобів пожежогасіння, пошук та евакуацію потерпілих із задимлених приміщень, надання першої домедичної допомоги тощо. Умови, максимально наближені до реальних, дозволили відчути кожен дотик опори, впевнену підтримку команди та глибоке усвідомлення відповідальності за кожного учасника. В цих обставинах особливо ясно стало, наскільки важливою є злагоджена робота для забезпечення безпеки та захисту кожного з нас.
"Люди у формі — ви неймовірні! Ми довіряємо вам свої життя!" - щирий вигук одного з учасників тренінгу відгукнувся у серцях усіх. В цих словах не лише щира подяка, але й глибока повага до тих, хто щодня ризикує своїм життям, рятуючи інших. Разом з тим, це і заклик до відповідального ставлення до безпеки з боку цивільного населення, особливо керівників та педагогічних працівників закладів освіти, щоб якнайменше виникало ризикованих ситуацій у житті дітей.
Отже, оснащені здобутими теоретичними та практичними знаннями, методичними порадниками тренери готові вирушити до територіальних громад  Одеської області, щоб допомогти створювати психологічно та фізично безпечне освітнє середовище. Як зазначила радниця — уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, Ольга Буднік: “Безпечний освітній процес — це один із факторів для прийняття рішення щодо повернення наших громадян з-за кордону і переконливий аргумент для того, щоб продовжувати життя в Україні…» Тож, дякуємо Оксані Савицькій, Катерині Павленко, Олександрі Падучак та тренерам Василью Чорнобровенко, Євгену Фіщуку, Максиму Пертахія, Сергію Гринівецькому і команді тренерів навчального центру ДСНС, Світлані Дрібас, Оксані Філліпенко, Андрію Шпількіну, Василю Філоненко, Тетяні Водолазській та увсій команді супроводу.
Крокуємо до розвитку безпечного освітнього середовища заради майбутнього нації –  наших дітей!