Зустріч з педагогічними працівниками, яких було запрошено до участі в (НЕ) КОНФЕРЕНЦІЇ «Мистецтво навчати(ся) жити»

21 серп. 2024
20 серпня 2024 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» було проведено неймовірну зустріч з педагогічними працівниками, яких було запрошено до участі в (НЕ) КОНФЕРЕНЦІЇ «Мистецтво навчати(ся) жити». Програмою заходу було передбачено роботу відкритих студій: панелі А "Простір підтримки вчителя", спікерами яких були фахівці зі сфери філософії, соціології, політології, конфліктології і медіації, психології, педагогіки, юриспруденції, медицини. Студії, які працювали в рамках панелей В і С "Освітній процес в умовах кризи: баланс безпеки та якості", стали комунікаційним простором конструктивного діалогу для обговорення актуальних проблем у викладанні предметів, курсів, управлінського процесу, психолого-педагогічної підтримки.

На початку роботи кожної секції з вітальним словом до педагогів звернулась ректор КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Задорожна Л.К., яка акцентувала увагу щодо впровадження нових методів надання педагогічних послуг для організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, подякувала ЗСУ за захист та можливість працювати і навчати, висловила шану освітянам за вірність професії та вдосконалення професійної майстерності, побажала натхнення у новому навчальному році педагогам.
Фахівці ОРЦПІО взяли участь в панелі для директорів та фахівців/консультантів ІРЦ в обговоренні сучасних методів психо-соціальної підтримки осіб з особливими потребами, їх батьків та педагогів, де учасники відзначили актуальність запропонованих тем для обговорення. Фахівці поділились кейсами психологічних вправ, методів щодо психологічної підтримки, емоційного розслаблення і стабілізації стану. Модератором, спікером секції виступила Орленко І.М., завідувач Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», яка визначила проблеми соціалізації дітей і молоді в умовах війни, розробила алгоритм дій, вправ для успішної соціальної адаптації та інтеграції дітей ВПО.
Бальбуза О.М., методист Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» представила складові для створення безпечного освітнього середовища для дітей зособливими освітніми потребами, звернула увагу на питання фізичної та психологічної безпеки, виявлення потенційних загроз та небезпек в закладах освіти.
Штегеран І.П., методист Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти комунального закладу вищої освіти «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» запропонувала один з дієвих методів арттерапії. Драмтерапія, імпровізація – метод, який спрямований на ефективне командоутворення, відновлення довіри, розвитку комунікації в колективі, у взаємодії з дітьми чи батьками. Продемонструвала ефективні вправи на взаємодію, розслаблення, пізнання себе та сприймання оточуючих.
Нестер Антоніна Володимирівна, фахівець (консультант) практичний психолог вищої кваліфікаційної категорії КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області виступила з темою: «Життя в ритмі: як знайти баланс». Розповіла про секрети балансу: робота, відпочинок, особисте життя.
Робак Марія Сергіївна - директор комунальної установи «Балтський інклюзивно - ресурсний центр» Балтської міської ради Одеської області поділилась досвідом роботи з грантовими програмами, надала кейси адаптації європейських стандартів до потреб України.
Незважаючи на виклики війни, ми продовжуємо навчати та розвиватись. Час випробувань згуртувавнас, показав силу українського духу Збройних Сил України, єдності та професійності освітян. Ми продовжуємо об’єднувати педагогів Одещини, щобразом долати виклики, ініціювати творчі ідеї та втілювати їх у шкільне та суспільне життя.