Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» (дошкільна освіта)
Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» (дошкільна освіта). Тема: Співпраця з батьками: організація освітньої взаємодії
05 грудня 2024 року відбулося засідання педагогічної студії «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» за темою «Співпраця з батьками: організація освітньої взаємодії». Подія зібрала керівників, вихователів-методистів, вихователів ЗДО, консультантів ЦПРПП для обговорення ефективних підходів до співпраці та підвищення якості освіти.
Протягом заходу учасники мали можливість обмінюватися думками, обговорити актуальні виклики сучасної освіти та застосування шляхів покращення комунікації між закладами дошкільної освіти та сім’єю. Основна увага була зосереджена на таких питаннях:
-
Формування партнерських відносин між ЗДО та батьками.
-
Інноваційні підходи до організації спільних заходів.
-
Роль батьків у формуванні освітньої траєкторії дитини.
Модератор педагогічної студії Ірина Паламарчук, завідувач науково-методичної лабораторії дошкільної освіти, окреслила основні нормативно-правові вимоги питання освітньої взаємодії педагогів та батьків. Визначила загальні заходи організації освітнього процесу, включаючи співпрацю між освітніми закладами та батьками, також права та обов’язки учасників освітнього процесу, а також акцентувала увагу на принципі партнерства між закладами і родинами дітей.
Спікером студії стала Людмила Мамалиженко, вихователь-методист Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №3 “Веселка” комбінованого типу Южненської міської ради Одеського району Одеської області, яка поділилася досвідом успішної взаємодії між ЗДО та сім'єю, акцентуючи увагу на важливості діалогу, довіри та відкритого освітнього процесу та залучення батьків до участі у спільних освітніх заходах.
Ірина Домашевська, вихователь Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №3 “Веселка” комбінованого типу Южненської міської ради Одеського району Одеської області презентувала нові методики організації спільних заходів для педагогів, дітей і батьків, а саме доповіла про реалізацію власного освітнього проєкту «Разом ми одна сім'я – дитячий садок, сім'я та я», який здобув третє місце на Всеукраїнському конкурсі «Сучасне дошкілля під крилами захисту».
Учасниками обговорювалися практичні інструменти для залучення батьків до освітнього процесу, організації майстерок, конкурсів, презентацій, інтерв’ю, екскурсій для дітей та батьків у сучасному форматі.
Зустріч допомогла усвідомити, що співпраця між закладом дошкільної освіти та родиною – це запорука успішного розвитку дитини.