Вебінар з методики проведення навчальних воркшопів "Діалог з парламентом: як зробити свій голос почутим?"

5 лют. 2025
В межах гри-моделювання діяльності Верховної Ради України «М18: ми – юні законотворці!» 4 лютого відбувся вебінар з методики проведення навчальних воркшопів з громадянської парламентської просвіти дітей та молоді «Діалог з парламентом: як зробити свій голос почутим?». Організатор заходу – громадська організація «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».

Вебінар з методики проведення навчальних воркшопів "Діалог з парламентом: 

як зробити свій голос почутим?"

 

В межах гри-моделювання діяльності Верховної Ради України «М18: ми – юні законотворці!» 4 лютого відбувся вебінар з методики проведення навчальних воркшопів з громадянської парламентської просвіти дітей та молоді «Діалог з парламентом:  як зробити свій голос почутим?». Організатор заходу – громадська організація «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».

Під час методичного вебінару були опрацьовані інтерактивні методи та прийоми громадянської освіти, які можна використовувати для ознайомлення учнівства з електронними петиціями як інструментом взаємодії громадян не лише з українським парламентом, а й іншими органами державної та місцевої влади. Крім того, учасники опрацювали структуру та функції кабінету громадянина Офіційного Феб порталу Верховної Ради України, проаналізували Закон України «Про звернення громадян» та обговорили актуальні проблеми різних сфер державної політики, розгляд яких є у повноваженні уявних комітетів Верховної Ради України, роботу яких згодом моделюватимуть учнівські команди. Водночас найближче завдання учнівських команд - створення та підписання уявних петицій задля привернення уваги до важливих на думку М18 питань розвитку суспільного життя в Україні.

Вебінар проводили розробники гри «М18: ми – юні законотворці!» Леся Юрчишин,  вчитель історії, правознавства, громадянської освіти Новопечерської школи-ліцею І-ІІІ рівнів (м. Київ), найкращий вчитель громадянської освіти за версією премії Global Teacher Prize Ukraine 2020, та Марія  Гриньова, завідувач відділу міжнародної співпраці та трансферу інновацій, старший викладач кафедри філософії освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Участь у грі беруть учнівські команди низки закладів загальної середньої освіти Одеської області, серед яких активні учасники Одеської обласної школи громадянської партисипації дітей та дорослих «УСі В ДІЇ!» КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради».

Більше про гру: https://m18.org.ua/

Слідкувати за перебігом гри: https://www.facebook.com/m18.ukr