Відкрита лекція 06.03.2025 Штегеран І.П.

КЗВО «Одеська академія неперевної освіти Одеської обласної ради» - це осередок та простір для наукового зростання, практичного дослідження освітніх стратегій, який втілюють фахівці Академії в професійній роботі щоденно. Стійкість та стабільність - наша головна риса!
06 березня 2025 року, коли у світі відзначається «Міжнародний день логопеда», методистом, викладачем (логопед) КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Штегеран І.П., була проведена онлайн-лекція на тему: «Логопедична допомога в умовах війни». Прийняли запрошення від Науково-дослідного інституту ментального здоровʼя та людського інтелекту Державний університет "Житомирська політехніка" та особисто директора О.Черниш.
В заході взяли участь понад 60 учасників - це фахівці у галузі корекційної освіти (викладачі ВНЗ та студенти, педагогічні працівники) Житомирщини.
Головним було питання щодо забезпечення і стабілізація психологічної підтримки дітей (ООП), дорослих, які мають мовленнєві порушення та тих осіб, які постраждали в умовах війни. Обговорили питання щодо особливості організації логопедичної допомоги в Україні та за кордоном. З’ясували, який вплив мають конфлікти, стрес, криза на мовленнєвий розвиток дитини з ООП, як створити універсальний безбар’єрний простір для організації освітнього середовища. Під час виступу ключовими питаннями були: вплив стресових ситуацій на розвиток комунікації, взаємодії, порушення мотивації під час навчання, виховання, надання психологічної підтримки, виявлення сильних сторін дитини, розвиток творчого потенціалу та можливостей для реалізації, самопізнання через методи арттерапії.
Кожна дитина унікальна, але знання певних закономірностей суттєво підвищує ефективність корекційно-розвиткової роботи педагога.
В рекомендаціях фахівець підкреслила, що створення позитивного досвіду спілкування, соціальної взаємодії, використання методу ненасильницького спілкування, вчасної корекції - є запорукою активності дитини та успішного
навчання і шлях до її благополуччя. Окреслено важливе питання щодо навчання, опанування практичних кейсів роботи з дітьми, які постраждали в умовах війни для майбутніх корекційних педагогів – студентів, які маю трансформувати та адаптувати свої вміння для якісної і ефективної роботи дітьми. Висловлю щиру подяку за запрошення всьому колективу університету і особисто Людмилі Суворовій, яка і стала ініціатором зустрічі.