Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» на тему «Мистецька студія: АРТ, крафт та креатив»

18 бер. 2025
14 березня 2025 року відбулася педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» на тему «Творча студія: АРТ, крафт та креатив», зосереджену на мистецькому розвитку дітей.

Педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» на тему «Мистецька студія: АРТ, крафт та креатив»

14 березня 2025 року   відбулася педагогічна студія «Майстерність як вимір професійної зрілості педагога» на тему «Творча студія: АРТ, крафт та креатив», зосереджену на мистецькому розвитку дітей.

У роботі студії приймали участь педагогічні працівники ЗДО - вихователі, вихователі-методисти, керівники музичні, практичні психологи, які прагнуть ефективно впроваджувати сучасні технології та підходи в роботі з дітьми дошкільного віку, розширити свої педагогічні горизонти через сучасні підходи до артосвіти, творчого розвитку та креативних методик навчання.

У рамках зустрічі, Паламарчук Ірина, завідувач науково-методичної лабораторії дошкільної освіти, надала детальні роз’яснення щодо сучасних підходів у розвитку мистецько-творчої компетентності дітей, поділилася унікальними техніками та практиками, що допомагають вихователям перетворити мистецькі заняття на живий, емоційно наповнений процес. Особливу увагу було приділено креативним методам роботи, таким як вільне малювання, пластичне образотворення, музично-пластична імпровізація та інтегровані форми діяльності.

Головні теми студії:

✔ Як мистецтво впливає на розвиток дітей.

✔ Як формувати мистецько-творчу компетентність дошкільників.

✔ Основні принципи та методи художньо-продуктивногого образотворення.

✔ Розвиток емоційного інтелекту та творчого самовираження дітей.

✔ Чому важливо давати дітям свободу творчого самовираження.

Досвідом практичного використання сучасних арт технік поділилися працівники Одеського закладу дошкільної освіти №266 Одеської міської ради. Директор Маленкова Марина Вікторівна, вихователь-методист Гуринович Олена Олександрівна, вихователь Фіногеєва Людмила Михайлівна. Які представили  багаторічні напрацювання: заняття, майстер-класи, тематичні дні, творчі зустрічі з батьками з використанням нетрадиційних матеріалів та арт технік. Жвавий інтерес викликало орієнтовне перспективне планування з художньої праці для всіх вікових груп з описом кожного заняття та фото готових робіт. Учасники мали змогу практично опанувати прийоми роботи в техніці декупаж, фелтінг та зворотній пластиліновий вітраж.

 Особливий акцент зроблено на психологічному аспекті мистецької діяльності. Лістова Вікторія Олександрівна, завідувач Одеського обласного центру практичної психології та соціальної роботи, познайомила з психологічним впливом арт технік на ментальне здоров'я дитини, розповіла, як арт-техніки допомагають дітям виражати емоції, долати тривожність і розвивати соціальні навички. Вона наголосила на важливості мистецтва як засобу розвитку емоційного інтелекту та адаптації дітей у соціумі. Було розглянуто:

  • Зниження рівня стресу та тривожності у дітей через творчі заняття;
  • Формування впевненості в собі завдяки успішним творчим досягненням;
  • Арт-терапевтичні методи у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Учасники мали змогу ознайомитися з практичними вправами та методами арт-терапії, які можна впроваджувати у щоденну педагогічну діяльність. А також не лише отримали корисні знання, а й власноруч створили унікальні творчі роботи!

Дякуємо всім педагогам за активність, натхнення та бажання впроваджувати інноваційні методики у свою роботу.

 

#ДошкільнаОсвіта #ПедагогічнаСтудія #ОсвітніРеформи #ЯкіснаОсвіта #ЗміниВДошкіллі #ОсвітаУкраїни #ПрофесійнийРозвиток #ТворчістьВДошкіллі #МистецькаОсвіта  #ІнноваціїВДошкіллі