«Інтеграція мистецтв для утвердження в дітях української національної ідентичності»

4 квіт. 2025
03 квітня 2025 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбувся вебінар «Інтеграція мистецтв для утвердження в дітях української національної ідентичності». Захід відбувся за участі спікера, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри дошкільної та початкової освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету – Антоніни Семенівни Шевчук; модератора – доктора філософії, завідувачки кафедри дошкільної і початкової освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» - Ірини Володимирівни Сараєвої, учасниками якого стали вихователі, вихователі-методисти, музичні керівники закладів дошкільної освіти.

03 квітня 2025 року на базі КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбувся вебінар «Інтеграція мистецтв для утвердження в дітях української національної ідентичності».

Захід відбувся за участі спікера, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри дошкільної та початкової освіти Ізмаїльського державного гуманітарного університету – Антоніни Семенівни Шевчук; модератора – доктора філософії, завідувачки кафедри дошкільної і початкової освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» - Ірини Володимирівни Сараєвої, учасниками якого стали вихователі, вихователі-методисти, музичні керівники закладів дошкільної освіти.
Антоніна Шевчук, під час зустрічі із практиками ЗДО, розкрила зміст поняття української національної ідентичності та познайомила з авторською інноваційною технологією, яка спрямована на успішну реалізацію потенціалу вишиванки в освіті та особистому житті дитини дошкільного віку. Авторка технології представила практикам 12 орієнтовних кроків для створення креативного тематичного середовища, інтеграції теми вишиванки в освітню діяльність ЗДО, власні розробки ігор, добірки віршів, український початковий розмовник для батьків із дитиною «Спілкуйся українською». Антоніна Шевчук зауважила, що системне впровадження технології цілком реальне для будь-якого ЗДО, творчого вияву дітей, педагогів, батьків; сприятиме формуванню в дітях ціннісного і дієвого ставлення до вишиванки і, як наслідок, утвердженню української національної ідентичності в дітях та ідентифікації особистості в соціумі.
Захід відбувся в позитивній атмосфері, активній зацікавленості практиків, які в процесі вебінару надавали зворотній зв’язок та позитивні відгуки.