Практичний інтенсив: «Використання інноваційних методів корекції та розвитку дітей з ООП. Виховна робота в діяльності логопеда»

Практичний інтенсив: «Використання інноваційних методів корекції та розвитку дітей з ООП.
Виховна робота в діяльності логопеда»
КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» на високому, професійному рівні в черговий раз підтвердила потужний потенціал своєї інституції, що заслуговує на довіру та визнання. Академія - є надійним партнером у співпраці щодо обміну досвідом, що надзвичайно цінно для освітянської спільноти. Колеги із Державного університету «Житомирська політехніка», фахівці науково-дослідного інституту медичних технологій, ментального здоров’я та людського інтелекту, студенти, педагоги, батьки висловили щиру вдячність ректору КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» Любові Кирилівні Задорожній за можливість долучитись до ініціативи обміну практичним досвідом.
З 28 по 30 квітня фахівцем КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», методистом Одеського обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Іриною Штегеран, було проведено триденний курс відкритих лекцій в м. Житомир. В ході роботи висвітлено актуальні теми, а саме «Логопедична допомога в умовах війни», «Агресивна поведінка дітей під час корекційно-розвиткового процесу» та «Практичні поради щодо запобігання професійного вигорання» - це дієві поради, які допоможуть педагогічним працівникам оволодіти стратегіями зцілення, розвитку стресостійкості у складних умовах.
Протягом занять учасники дізнались як надавати логопедичну та емоційну підтримку дітям під час війни, як використовувати техніки саморегуляції у щоденній роботі, про важливість проведення сенсорної руханки для зниження стресу та як формувати толерантну комунікацію й атмосферу прийняття інакшості у класі, освітньому середовищі, соціумі . Бо діти заслуговують на те, щоб звучати — впевнено, вільно.
Захід відбувся на базі Державного університету «Житомирська політехніка» за запрошенням науково-дослідного інституту медичних технологій, ментального здоров’я та людського інтелекту і об’єднав фахівців різних галузей, які працюють із дітьми, педагогами та родинами в складних умовах сьогодення. Ми переконані, що професійний досвід і глибоке розуміння тематики є надзвичайно цінними для майбутніх студентів та батьків дітей з ООП, що були присутні на заході.
Учасники мали змогу отримати відповіді логопеда щодо питань організації навчально-виховного процесу для дітей, які мають порушення. Ознайомились з ефективними і дієвими методами, техніками, які спрямовані на усвідомлену ідентифікацію дитини в царині навчання та виховання, підтримки батьків дітей з ООП, які мають труднощі щодо організації, супроводу освітнього процесу. Зустріч була продуктивною та натхненною. Дякуємо всім: Людмила Суворова, Оксана Черниш і тим, хто долучився. Разом до Перемоги!