Другий вебінар за навчальною програмою від Стенфордського університету «Фармакотерапія кризових станів у дітей з РАС"
21 квіт. 2022

КЗВО «Академія неперервної освіти Одеської обласної ради» співпрацює із командою фахівців Стенфордського університету з метою підтримки та навчання психологів, психотерапевтів, логопедів-дефектологів, ерготерапевтів, нейропсихологів, фахівців сенсорної інтеграції, корекційних педагогів, вчителів /вихователів інклюзивних класів, асистентів вчителя /дитини, тьюторів, людей із РАС.
Основний акцент навчальної програми «Autism&Trauma» – травмо-орієнтувальний підхід. Заняття проходять безкоштовно у форматі онлайн із синхронним перекладом українською мовою. Для учасників передбачено попередню реєстрацію.
Навчальна програма стартувала 12 квітня 2022 року із темою «Травма в юнацтві: стрес та стійкість». Провідним спікером був д-р Віктор Г. Карріон. Також виступили д-р Райан Матлоу, д-р Хіліт Клеттер, д-р Енн Бенхам, д-р Сельма Танович. Під час зустрічі розглянули питання про травму розвитку і розвиток мозку, стрес, стійкість та адаптацію, підхід до лікування, роботу з дуже молоддю тощо. Використовували практичні психологічні вправи.
20 квітня відбувся другий вебінар за навчальною програмою від Стенфордського університету на тему «Фармакотерапія кризових станів у дітей з РАС». Спікер вебінару: психіатр, голова психіатричного підрозділу Стенфордського університету, доктор медицини Антоніо Хардіган.
Зміст вебінару розраховано на спеціалістів, які працюють з українськими дітьми із РАС. Під час зустрічі розглянули основи діагностики РАС та СДУГ у дітей та підлітків, можливості фармакотерапії гострих станів при аутизмі та коморбідних розладах. Було наведено результати наукових досліджень команди психіатричного підрозділу Стенфордського університету стосовно ефективності використання певного переліку фармакологічних препаратів у процесі лікування дітей і підлітків із РАС та коморбідних розладах, проаналізовано сучасні протоколи лікування та супроводу таких пацієнтів. Підкреслено необхідність поєднання фармакологічної терапії та соціально-психологічного супроводу. Також д-р А. Хардіган відмітив значущість індивідуального підходу при виборі оптимального варіанту стратегії та тактики допомоги пацієнтам з РАС.
Цінними та важливими для учасників вебінару були відповіді на їх запитання.