Другий вебінар за навчальною програмою від Стенфордського університету «Фармакотерапія кризових станів у дітей з РАС"

21 квіт. 2022
В реаліях сьогодення для багатьох актуальним є питання пошуку ресурсів для відновлення, почуття стабільності, зокрема через нові джерела навчання, особистісного та професійного розвитку, використовуючи можливості неформальної освіти.

КЗВО «Академія неперервної освіти Одеської обласної ради» співпрацює із командою фахівців Стенфордського університету з метою підтримки та навчання психологів, психотерапевтів, логопедів-дефектологів, ерготерапевтів, нейропсихологів, фахівців сенсорної інтеграції, корекційних педагогів, вчителів /вихователів інклюзивних класів, асистентів вчителя /дитини, тьюторів, людей із РАС.
 
Основний акцент навчальної програми «Autism&Trauma» – травмо-орієнтувальний підхід. Заняття проходять безкоштовно у форматі онлайн із синхронним перекладом українською мовою. Для учасників передбачено попередню реєстрацію.
 
Навчальна програма стартувала 12 квітня 2022 року із темою «Травма в юнацтві: стрес та стійкість». Провідним спікером був д-р Віктор Г. Карріон. Також виступили д-р Райан Матлоу, д-р Хіліт Клеттер, д-р Енн Бенхам, д-р Сельма Танович. Під час зустрічі розглянули питання про травму розвитку і розвиток мозку, стрес, стійкість та адаптацію, підхід до лікування, роботу з дуже молоддю тощо. Використовували практичні психологічні вправи.
 
20 квітня відбувся другий вебінар за навчальною програмою від Стенфордського університету на тему «Фармакотерапія кризових станів у дітей з РАС». Спікер вебінару: психіатр, голова психіатричного підрозділу Стенфордського університету, доктор медицини  Антоніо Хардіган.
 
Зміст вебінару розраховано на спеціалістів, які працюють з українськими дітьми із РАС. Під час зустрічі розглянули основи діагностики РАС та СДУГ у дітей та підлітків, можливості фармакотерапії гострих станів при аутизмі та коморбідних розладах. Було наведено результати наукових досліджень команди психіатричного підрозділу Стенфордського університету стосовно ефективності використання певного переліку фармакологічних препаратів у процесі лікування дітей і підлітків із РАС та коморбідних розладах, проаналізовано сучасні протоколи лікування та супроводу таких пацієнтів. Підкреслено необхідність поєднання фармакологічної терапії та соціально-психологічного супроводу. Також д-р А. Хардіган відмітив значущість індивідуального підходу при виборі оптимального варіанту стратегії та тактики допомоги пацієнтам з РАС.
Цінними та важливими для учасників вебінару були відповіді на їх запитання.